Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Taimede lummuse päev Lille tänaval ja pargis 18. mail (2016-05-17 06:14:38)

Tartu loodusmaja pere ootab kõiki huvilisi kolmapäeval, 18. mail kell 15-19 Lille tänavale ja parki perepäevale, taimelaadale ja rohevahetusele.

Lille tänav tahab tänavu suvel õigustada oma nime. Tartu linna toetusel toimuva projektiga „Lilled Lille tänavale“ aitavad Loodusmaja, Lille Maja ja Terakese lasteaia õpilased ja õpetajad tänava lillelisemaks muuta.

Terve kevade on erinevate huviringide õpilased, õpetajad, praktikandid ja aednik kasvatanud maitse- ja tarbetaimi, mida saab kolmapäeval kell 15.00 algavalt taimemüügilt endale tuppa, aeda või kasvuhoonesse soetada. Kõik soovijad saavad osaleda rohevahetuses, et leida oma aeda uusi elanikke.

Hommikupoolikul toimuvad pargis erinevad töötoad Terakese lasteaia õpilastele. Pärastlõunal istutavad loodusmaja huviringide ja Lille Maja õpilased uutesse lillekastidesse taimi. Kastide idee autor on Terje Ong firmast Tajuruum, tehnilist teostust juhendas puutöö- ja tehnikaringi õpetaja Andres Joala, kastid valmisid loodusmaja õpilaste ja talguliste abiga. Talveaia lõunaküljel avatakse lillekastidele sarnase kujundusega püramiidpeenar, mis valmis samuti ühistööna.

Pargialal on võimalus osaleda väikeses loodusteemalises orienteerumismängus „Vaata ringi“. Loodusmaja pop-up poest saab soetada toredaid kinke nii lasteaia kui kooli lõpetajatele või sõpradele.

Sündmust toetab Tartu linn. Üritusega tähistatakse 18. mail toimuvat rahvusvahelist taimede lummuse päeva.

Allikas: Tartu Loodusmaja pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.