Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politseinikud kõrvaldasid liiklusest 35 alkoholi tarvitanud juhti (2016-05-11 11:56:17)


Esmaspäeval, 9. mail kontrollisid politseinikud üle Eesti ligi 13 000 sõidukijuhti ning tabasid roolist 35 alkoholi tarvitanud inimest.

Lõviosa rikkumistest panid toime sõiduautojuhid ning juhtimiselt kõrvaldati ka kaks veoautojuhti ja jalgratturit. Viie sõiduautojuhi osas alustati kriminaalmenetlust.

PPA juhtivkorrakaitseametnik Riho Tänak ütles, et nulltolerants alkoholi tarvitanud juhtide osas on vajalik liiklusturvalisuse tõstmiseks. "Inimesed ei teadvusta eelmisel õhtul tarvitatud alkoholi koguse või samal päeval mõne õlle või veiniklaasi mõju oma reaktsioonile ja tajule ning tihti alahinnatakse aega, mis organismil alkoholi põletamiseks kulub," rääkis Tänak. "Inimeste teadmatus või hoolimatus ei vabasta vastusest ega muuda käitumist vähem ohtlikuks."

Lõuna-Eestis puhus alkomeetrisse ligi 6000 juhti, kellest 12 olid alkoholi tarvitanud. Harjumaal tabati 1800 juhi kontrollimisel seitse alkoholi tarvitanud juhti. Politseinikud kõrvaldasid sama arvu juhte ka Lääne- ja Ida-Virumaa teedelt. Lääne prefektuuri korrakaitsjad peatati joobe kontrollimiseks üle 3500 juhi ja avastasid üheksa rikkujat.

Tänavu on joobes juhtide süül surma saanud üks ja vigastada 64 inimest. Mullu juhtus alkoholi tarvitanud sõidukijuhtide osalusel 154 inimkannatanuga liiklusõnnetust, milles hukkus 14 ja sai vigastada 214 inimest.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti 11.05.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.