Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia pälvis Mati Kaal (2016-05-09 18:10:11)

Keskkonnaminister Marko Pomerants andis täna looduskaitsekuud avades
selleaastasele laureaadile, Tallinna Loomaaia kauaaegsele direktorile Mati Kaalule, üle Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia koos looduskaitse kuldmärgiga. Preemia suurus on 5000 eurot.

Eerik Kumari nimeline looduskaitsepreemia on elutööpreemia, millega tunnustatakse inimesi, kelle tegevus looduslike koosluste, haruldaste liikide ja looduse üksikobjektide kaitse korraldamisel ning looduskaitseliste teadmiste levitamisel on olnud tähelepanuväärne. Mati Kaalu tunnustatakse aastaid kestnud viljaka tegevuse eest Eesti ja maailma looduse tutvustamisel ja uurimisel ning Tallinna Loomaaia juhtimisel.

"Kui nii vana inimene, kui mina, mõtleb Tallinna Loomaaiale, siis igal juhul tuleb tal enne jääkaru, elevanti, miilut ja maisimadu meelde Mati Kaal, väsimatu loomamees, kelle jaoks meie enamuse jaoks vägagi võõrad liigid on omad," sõnas keskkonnaminister Marko Pomerants.

Mati Kaal alustas Tallinna Loomaaias tööd 1968. aastal ning on andnud tohutu panuse loomaaia tegevusse ja arendamisse ning loodushariduse edendamisse Eestis, tema nimi on aastaid olnud Tallinna Loomaaia sünonüümiks. Mati Kaal on uurinud suurkiskjate bioloogiat ja ökoloogiat ning panustanud ohustatud liikide kaitsesse.

Eesti looduskaitsemärkide - hõbedaste tammelehtede - omanikeks said tänavu Eesti Ornitoloogiaühingu pikaaegne juht Andres Kalamees, Lahemaa rahvuspargi looduskaitse arendajad ja edendajad Arne Kaasik ja Anne Kurepalu, Saaremaa pool-looduslike koosluste hoidja ja hooldaja Kalvar Ige, metsalooduse kaitsja ja tutvustaja Leili Mihkelson, aastaid Eesti keskkonna- ning loodushariduse edendamisega tegelenud Maris Kivistik ning loodusajakirjanik ja giid Toomas Jüriado. Looduskaitsemärki antakse välja alates 2011. aastast ning märgiga tõstetakse esile neid, kellel teeneid looduse uurimisel, loodusteadmiste levitamisel, looduskaitse edendamisel, arendamisel ja tutvustamisel nii üleriigilisel kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Tänavune looduskaitsekuu on pühendatud loodusega sinapeal olemisele ning loodusest võõrandumise vältimisele, teemaks "Eesti loodus - oma või võõras". Traditsiooniliselt toimub sel kuul mitmeid üritusi, millega püütakse loodust kõigile lähemale tuua, arusaadavamaks ning mõistetavamaks muuta. Kuu eesmärgiks on tugevdada ja hoida inimeste sidet loodusega, rääkida loodusest ja siin toimuvast, selleks korraldatakse mitmeid ekskursioone, loenguid, õppepäevi ja matku.

Looduskaitsekuu toimub juba 37. korda ja kuu kestab kuni 5. juunini. Looduskaitsekuu ürituste kohta saab lisainfot Keskkonnaministeeriumi kodulehelt .

Allikas: Keskkonnaministeeriumi 09.05.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.