Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Toidutoodetele uute turgude otsimise meetme taotluste tähtaeg läheneb (2016-04-25 16:49:35)


Kolmapäeval, 28. aprillil on Euroopa Komisjoni teavitus- ja müügiedenduse meetmesse projektide esitamise tähtaeg. Põllumajandustoodetele uute turgude leidmist toetatakse kokku kuni 111 miljoni euroga.

"Nii Eestis kui teistes Euroopa Liidu riikides on põllumehe jaoks kõige põletavamaks küsimuseks oma toodangule uute turgude leidmine. Euroopa Komisjoni poolt käivitatud 111 miljoni euro suuruse meetmega soositakse Euroopa Liidu toidusektori toodangule turu otsimist, kuna ühisturul on paljudes sektorites ületootmine," ütles maaeluminister Urmas Kruuse.

2016. aastal on teavitus- ja müügiedendusmeetme Euroopa Liidu poolne kaasrahastamise eelarve 111,3 miljonit eurot. Kolmandate riikide turule sihitud programmide puhul katab Euroopa Liit 80% kuludest, 20% on taotleja enda kanda. 111,3 miljonist eurost on 30 miljonit eurot eraldatud vaid piima- ja sealihasektori projektidele.

"Eesti toodab näiteks toorpiima kaks korda üle oma vajaduste ja ülejääv kogus vajab seetõttu hädasti pääsu uutele turgudele. Müügiedenduse meede on võimalus rahastada uute turgude otsinguid, seepärast oleks Eesti ettevõtjatel väga mõistlik toetust taotleda," rääkis Kruuse.

Teavitus- ja müügiedendusmeetme taotlusvoor on avatud kuni 28. aprillini 2016.

Lisainfot taotlusvoorust "European Commission: Promotion of EU farm products" leiab http://ec.europa.eu/agriculture/promotion/index_en.htm.

Taustaks

Euroopa Liitu kuulumise jooksul on Eesti ettevõtjad ja põllumajandusorganisatsioonid teinud EL promotsioonimeetme raames viis programmi kogumaksumusega 1,9 miljonit eurot, millest Eestist väljapoole on olnud suunatud üks programm. Lähiriikidest on viimastel aastatel promotsioonimeetme võimalusi väga aktiivselt kasutanud Leedu, kelle toidusektori organisatsioonid on esitanud projekte näiteks Hiina, USA ja Lähis-Ida suunal.

Allikas: Maaeluministeeriumi 25.04.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.