Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Täna ja homme saab piimabaaris Piim - päeva pärl! piimatoodetega maiustada (2016-04-22 10:01:25)


Veel täna ja homme toimub Tartu Näitustel Maamess, mis tänavu on veelgi suurem ja võimsam kui varasemad messid. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda on taas avanud piimabaari, kus saab messimelus teha väikse pausi ja turgutada ennast värskete piimatoodetega, aga ka teavet piima ja piimatoodete kohta. Piimabaaris on avatud ka laste mängunurk, kus lehmatüdruk Pärl ootab lapsi joonistama ja toredaid värviraamatuid värvima ja kus tublimad saavad auhinnaks piimateemalise lauamängu, fotoseina juures on aga võimalik teha endast ja oma kaaslasest mäestuseks tore foto. Piimandusmuuseumi spetsialistid teevad vanaaegse võimasinaga messikülastajate silme all võid, mida maitsestatakse erinevate ürtide ja soolaga. Agaramad soovijad saavad ka ise võitegu proovida. Messikülastajad saavad stendilt kaasa ka värske juusturetseptide raamatu ja 2017. aasta kalendri, milles leidub samuti mõnusaid retsepte. Põllumajandus-Kaubanduskoja stend asub C-hallis ja kannab numbrit 32.

Piim on tervisliku, mitmekesise ja tasakaalustatud toiduvaliku üheks osaks. Piimatooted on inimese jaoks sobivaks toiduks kogu eluea jooksul. Piim on olnud eestlaste toidulaual alati aukohal.
Eestis on piimatoodete tarbimine ühe elaniku kohta on viimase kümne aastaga vähenenud. Kui kümme aastat tagasi tarbiti Eestis konjunktuuriinstituudi andmetel elaniku kohta 329 kg piimatooteid aastas, siis 2014. aastal oli vastav näitaja TNS EMORi andmetel 309 kg inimese kohta, see tähendab piimatoodete tarbimise mahu ca 6,1% vähenemist. Põllumajandus-Kaubanduskoda alustas 2015. aastal kolmeaastase, eelkõige lastele ja noortele suunatud piimaprogrammi elluviimisega, mille eesmärk on parandada värske piima ja piimatoodete mainet ja suurendada taas piimatoodete tarbimist.
Piimas sisaldub palju organismile vajalikke ühendeid, sealhulgas kaltsiumi ning asendamatuid rasv- ja aminohappeid. Oluline on teatud osa valkudest saada just loomset päritolu allikast, kuna taimset päritolu valkudest on asendamatute aminohapete saamine raskendatud. Segatoiduline piimatooteid tarbiv inimene saab umbes ¾ kogu vajalikust kaltsiumist piimatoodetest. Lisaks kaltsiumile on piimas ka arvestatavas koguses kaaliumi, fosforit ja paljusid teisi mineraalaineid. Piimaprogrammi läbiviimist rahastavad Euroopa Komisjon, Maaeluministeerium ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja 22.04.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.