Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaülikool tervitab messikülastajaid linnakusse püstitatud teadustelgiga (2016-04-20 12:52:26)


Eesti Maaülikool tutvustab 21.-23. aprillini toimuva maamessi ajal ülikoolilinnakusse püstitatud telgis oma teaduspotentsiaali ja -tegevusi. Tehnikamaja ees telgis jagub uudistamist ja tegevust igas vanuses huvilisele.

"Eesti Maaülikool i linnakut läbib Maamessi ajal tuhandeid inimesi, kuid kõikidesse hoonetesse ja laboritesse ei jõua inimesed sisse kiigata. Seepärast oleme juba teist aastat järjest koondanud ülikooli tegevused teadustelki, et oma tegevused linnarahvale ja põllumeestele nähtavale tuua ning käega katsuvaks muuta," rääkis Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi direktor Aret Vooremäe.

"Huvilistel on võimalik tutvuda näiteks mullateadlaste tööga ning saada valdkonna spetsialistidelt asjatundlikku nõu. Külastajad saavad end proovile panna erinevate taimekultuuride seemnete ning õisikute tundmises ja vestelda taimekasvatuse spetsialistidega. Välja on pandud ka teraviljadest valmistatud pätsikesed, et näidata, miks üks või teine kultuur on küpsetamiseks sobilikum - tutvustatakse erinevaid etappe, näitamaks kuidas saab teraviljast valmistoode, näiteks sai." Samuti tutvustatakse erinevaid õlisid - millised need välja näevad, milline on nende lõhn, mida neist tehakse ning soovi korral saab ka toodangut maitsta.

Söötmise osakond räägib loomade heaolust ja laborikatsetest, näitamiseks on välja toodud erinevate lindude munad ja söödad. Toiduainete tehnoloogia osakond pakub käelist tegevust kui magusat - võimalik on teha martsipani ja suhkrumassi, maitsmiseks on suhkruvatt ja iiris. Reedel, 22. aprillil on väljas ka õpilaste ettevõte, kes jagab telgikülastajatele isevalmistatud jäätist ning on valmis tutvustama toidutehnoloogia võimalusi . "Kõige selle kõrval on soovijatel võimalik toidumaailma suurendatuna vaadata - teadlastel on kaasas ka mikroskoop," lisas Vooremäe.

Kuna sel aastal avatakse esmakordselt maaülikoolis õppekava "Kalandus ja vesiviljelus", siis tutvustatakse telgis erinevaid elusaid vähiliike ning õpetatakse, kuidas mõõta vähkide pikkust ja määrata sugu. Lisaks näidatakse elusaid angerjaid, linaskeid, ahvenat ja zooplanktonit. Korraldatakse ka kalaviktoriin, mille parimad saavad auhinnaks Eesti kalakasvatuse toodangut.

Maaülikooli teadustelk asub Tehnikamaja ees (Kreutzwaldi 56), Maamessi peavärava vahetuses läheduses. Telk on külastajatele avatud messi lahtiolekuaegadel.

Allikas: Eesti Maaülikooli 20.04.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.