Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Konverents: Põllumajandussektor vajab enam innovatsiooni ja nutikaid lahendusi (2016-04-19 15:53:03)


20.-21. aprillil toimub Tartus Agroforum Mare Balticum, kus tänavu arutatakse, kuidas säilitada põllumajanduse efektiivsus üha karmistuvate keskkonnanõuete tingimustes. Konverentsil osalevad 18 riigi delegatsioonid.

"Viimastel aastakümnetel on keskkonnanõuded üha karmistunud ja see seab meie ette tõsise küsimuse, kuidas nendes tingimustes tagada põllumajanduse kestlikkus," ütles Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen. "Küsimus seisneb ju selles, kui kaugele saame keskkonnanõuetega minna säilitades samal ajal konkurentsivõimelise põllumajanduse."

Konverentsi toob kokku Läänemeremaad ja idapartnerlusriigid, et ühiselt arutleda põllumajandussektori kitsaskohtade üle nii poliitikute, ettevõtjate kui ka teadusasutuste vaatevinklist.

Maaeluministeeriumi välissuhete osakonna juhataja Ruve Šanki sõnul on tänavu konverentsi keskmes innovatsioon põllumajanduses. "Täpsemalt keskendutakse konverentsi ettekannetes innovaatiliste lahenduste rollile põllumajandussektori arendamisel," selgitas Šank. "Konverentsil püütakse leida vastus, kas nutikas ja keskkonnasõbralik lähenemine on õige tee põllumajanduse säästliku intensiivistamise jaoks ja kas see tagab kvaliteetse toidu tootmise jätkusuutlikkuse ning turvalisuse."

Konverentsil osalevad 18 riigi delegatsioonid (sh Läti, Leedu, Valgevene ja Moldova asepõllumajandusministrid) ja Euroopa Komisjoni, ÜRO Toidu- ja põllumajandusorganisatsiooni (FAO) ja Läänemeremaade nõukogu esindajad. Konverentsi modereerib Prof. Allan Buckwell Euroopa Keskkonnapoliitika Instituudist.

Konverentsi korraldavad Eesti Maaülikool, Maaeluministeerium, Eesti Põllumajandus-kaubanduskoda, Läänemeremaade nõukogu, Eesti Idapartnerluse Keskus ja Maaelu Edendamise SA koostöös Peterburi Agraarülikooliga.

Lisainfo konverentsi kohta http://agroforum.emu.ee/agroforum

Allikas: Eesti Maaülikooli ja Maaeluministeeriumi 19.04.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.