Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaülikool avab kalanduse ja vesiviljeluse õppekava (2016-04-07 12:32:40)


Eesti Maaülikool avab sel suvel esmakordselt vastuvõtuks uue bakalaureuseõppekava "Kalandus ja vesiviljelus", mille eesmärgiks on ette valmistada spetsialiste töötamaks praktilises kalanduses (looduslike kalaressursside majandamine) ja vesiviljeluses (veeorganismide, sh kalade, vähkide, molluskite, vetikate "tootmine").

"Kalandus on Eestis traditsiooniline ja oluline majandussektor, mis on teinud läbi suured muutused. Vesiviljelusvaldkonna arendamine on üks võimalus majanduskasvuks ning kuna kalandus on maaülikooli vastutusvaldkond, milleks meil on olemas nii vajalik teoreetiline kui praktiline baas, on meie eesmärk võtta uue õppekava avamisega juhtroll valdkonna eestvedamiseks ja professionaalse järelkasvu tagamiseks," selgitas Eesti Maaülikooli limnoloogiakeskuse professor Ingmar Ott.

Professori sõnul on avatavas õppekavas hea tasakaal teoreetilise ja praktilise suuna vahel: "Maaülikoolil on mitmeid välibaase, samuti on praktilisse poolde kaasatud nii riiklikud kui ka eraettevõtted. Peame maaülikooli õppekavade arendamise juures oluliseks, et ülikoolidiplomiga kaasneb teoreetiliste teadmiste kõrval reaalne kogemus ja oskus omandatud teadmised praktikasse rakendada." Praktiline väljaõpe toimub hüdrobioloogia, kalanduse ja vesiviljeluse praktikate kujul, mis toimuvad nii Võrtsjärve ääres maaülikooli limnoloogiakeskuses, kala- ja vähikasvandustes kui rannikumerel.

Õppekava raames õpetavad tudengeid veekogude, kalanduse ja vesiviljeluse parimad asjatundjad Eestis, muuhulgas kaasatakse teiste kõrgkoolide õppejõude. Õppe kõrget professionaalset taset tõendab õppejõudude tunnustatus teaduspreemiatega ja paljudes rahvusvahelistes teadusprojektides osalemine.

Õppekava on loodud Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi ning veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi koostöös.

Uuele õppekavale võetakse vastu 15 üliõpilast. Avalduste vastuvõtt toimub 21. juunist 7. juulini www.sais.ee või ülikoolis kohapeal.

Allikas: Eesti Maaülikooli 07.04.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.