Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Väikesed põllumajandusettevõtted saavad toetust taotleda (2016-04-04 11:27:18)


4.-11. aprillil võtab PRIA vastu väikeste põllumajandusettevõtete arendamise toetustaotlusi, mille maksmiseks on eelarves 5 miljonit eurot.

Maaelu arengukava 2014-2020 (MAK) meetme 6.3 toetust saavad taotleda põllumajanduslikud väikeettevõtjad, kes on tegutsenud vähemalt kaks majandusaastat. Meetme määruses on sätestatud ka nõuded ettevõtte müügitulule taotlemise aastale eelnenud kahel majandusaastal. Üks ettevõte võib programmperioodi 2014-2020 jooksul saada kokku kuni 15 000 eurot käesoleva meetme toetust.

Milliste kulutuste jaoks saab toetust kasutada, sätestab samuti määrus. Toetatavad on väga erinevad tegevused, nende kohta tuleb taotlejal koostada äriplaan. Vähemalt 50% selles kavandatud tegevuste maksumusest tuleb kasutada investeeringu(te) jaoks.

Taotlejatelt ei nõuta rahalist omaosalust, aga selle olemasolu annab taotluste hindamisel lisapunkte. Hindamine toimub määruses kirjeldatud hindamiskriteeriumide põhjal ning toetuse saamiseks peab taotlus koguma vähemalt 14 hindepunkti.

Taotlusi saab esitada ainult elektroonselt uue e-PRIA kaudu. Eeltäidetud taotlused saab ära esitada samuti alates 4. aprillist. PRIA kodulehel on toetust ja taotlemist tutvustavad juhised; vajadusel saab abi infotelefonil 737 7678 ja PRIA maakondlikest teenindusbüroodest. Büroodes on ka kliendiarvutid e-PRIA kasutamiseks.

Otsused taotluste rahuldamise või rahuldamata jätmise kohta teeb PRIA hiljemalt 20. juuniks.

Toetuse eesmärgiks on väikeste põllumajandusettevõtete põhivara moderniseerimine ning nende majandusliku toimimise parandamine. Meedet rahastatakse Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfondist ja Eesti riigieelarvest, käimasolevaks MAKi perioodiks on selleks planeeritud kokku 30 mln eurot.

Allikas: PRIA 04.04.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.