Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Päästeameti kärpe raames seekord päästjaid ei koondata (2016-03-31 15:40:01)


Valitsussektori kärpekava raames sai Päästeamet ülesandeks vähendada teenistujate arvu. Päästeamet otsis lahendusi, mis mõjutaksid Eesti turvalisust ja Päästeameti strateegias seatud eesmärkide täitmist kõige vähem. Päästeametis koondatakse 12 teenistujat, päästjaid seekord ei koondata. Vähendatakse 22 juhi ametikohta.

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu sõnul kulub Päästeameti eelarvest 85% komandotasandile, siiski ei ole Päästeametis komandode isikkoosseisu koondatud aastaid. "Sel korral suudame veel tagada päästjatele töörahu, kuid edaspidi ei ole enam võimalik koosseisude vähendamine komandovälise tasandi teenistujate arvelt, ilma et see mõjutaks osutatavate teenuste kvaliteeti, mahtu või seatud teenusstandardeid," lisas Tammearu.

Kokku väheneb Päästeametis juhtide arv 22 võrra, millest 20 muudetakse ümber spetsialisti ametikohaks, 2 juhi ametikohta kaotatakse.

Koosseisu vähendamise võimalused leiti Päästeameti erinevate valdkondade funktsioonide ümberkorraldamise, struktuuriüksuste, juhtimistasandite, juhtide vähendamise ning ametikohtade ümberkorraldamise või koondamise kaudu.

Aastatel 2011-2015 on Päästeametis vähenenud komandoväliste töötajate arv 116 teenistuja võrra, mis moodustab ca 25% komandoväliste teenistujate koguhulgast. Päästjate arv Eestis kokku on samal perioodil jäänud muutumatuks.

Vastavalt Vabariigi Valituse otsusele tuleb aastatel 2015-2019 vähendada valitsussektoris töötajate arvu ca 3500 inimese võrra.

 

Allikas: Päästeameti 31.03.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.