Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Parima toiduaine konkursil lähevad võistlustulle väikeettevõtjad (2016-03-28 15:30:03)


29. ja 31. märtsil hinnatakse Eesti Parim Toiduaine 2016 konkursi raames piirkondlike väikeettevõtete tooteid. Hindamisele on esitatud ühtekokku 87 toodet 46 väiketootjalt.

Sirje Potisepa sõnul tõusevad Eestis üha enam esile nišitooted, mille poolest väikeettevõtted eriliselt silma paistavad ning aasta-aastalt kasvav osalejate arv piirkondlikul konkursil teeb suurt rõõmu. "Siiralt hea meel on selle üle, et Eestisse on igal aastal lisandumas tublisid väikeettevõtjaid, kes suudavad toota eestimaalaste maitse-eelistustele vastavaid tooteid ning tuua seeläbi vaheldusrikkust meie söögilauadadele," sõnas Potisepp.

"Käesoleval aastal on väikeettevõtete hindamisele esitatud mullusest 30 võrra rohkem tooteid ning osalejate arv on pea kahekordistunud. Nende numbrite põhjal võib arvata, et tulevased aastad toovad meie konkursile veelgi enam põnevust ja häid Eesti maitseid," lisas ta.

Piirkondlike väikeettevõtjate parimad tooted selgitatakse välja neljas kategoorias: Lõuna-Eesti väikeettevõtete parima toote tiitlile kandideerib 14 toodet, Virumaal 17 toodet, Lääne-Eestis 19 ja Põhja-Eestis tervelt 37 toodet. Võidutooted pärjatakse tiitliga Parim Toode Piirkonna Väikeettevõttelt 2016.

Põnevamate piirkondlike tootjate toodete hulka kuuluvad näiteks Chocolala OÜ põdrasamblik šokolaadiga, Pajumäe Talu OÜ maheghee ja RemedyWay OÜ toortatrahalvaa.

29. märtsil tulevad Tallinna Teeninduskoolis kell 10.00-15.25 hindamisele Virumaa ja Põhja-Eesti väikeettevõtete tooted ning 31. märtsil hinnatakse Tartu Kutsehariduskeskuses kell 11.00-14.30 Lääne-Eesti ja Lõuna-Eesti väikeettevõtete tooteid. Piirkondlike väikeettevõtete hindamiste tulemused avalikustatakse 22. aprillil X Toiduainetööstuse aastakonverentsil.

Allikas: Eesti Toiduainetööstuse Liidu 28.03.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.