Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumehe lemmikleib 2016 on Meie Eesti rukkileib (2016-03-23 12:20:06)


Eile Paides toimunud põllumajandus-kaubanduskoja teraviljafoorumil valiti pimetestil "Põllumehe lemmikleivaks 2016" Eesti Leivatööstuse traditsiooniliselt kääritatud juuretisega "Meie Eesti" rukkileib.

"Meie Eesti rukkileib on valmistatud Eestis kasvatatud rukkist. Tegemist on seega läbi ja lõhki kodumaise leivaga, mis väärtustab Eesti põllumeeste tööd ning jõuab tänu meie möldrite ja pagarite igapäevasele hoolele Eesti tarbijate toidulauale," ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

"Varasemalt on Meie Eesti rukkileib pälvinud ka professionaalsete toiduekspertide heakskiidu. Eesti Leivatööstuses valminud leib kannab Tunnustatud Eesti Maitse päritolu- ja kvaliteedimärki. Pääsukesemärk antakse tootele, mille valmistamisel kasutatud põhitooraine on 100% koduimaise päritoluga," lisas Sõrmus.

Teraviljakasvatajaid, jahutootjaid ja leivatööstusi ühendav Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda soovib selle konkursiga väärtustada Eesti leiba ja kohalikku rukkikasvatust. Kui 1990ndate alguses kasvatati Statistikaameti andmetel Eestis rukist koguni 60 000 hektaril, siis möödunud aastal kasvatati Eestis rukist 14 300 hektaril. 2014/2015 saagiaastal toodeti Eestis 49,5 tuhat tonni rukist, sellest toiduna tarbiti 23,4 tuhtat tonni. Rukkitoodete tarbimine Eestis on vähenenud - kui käesoleva sajandi alguses tarbiti tootekaalus Eestis keskmiselt ca 23 kg rukist, siis viimase viie aasta keskmine on olnud vaid 15 kg.

Tänavu valiti põllumehe lemmikleiba juba neljandat korda. Kahel korral on põllumehe lemmikleivaks valitud Poodiumi käsitööleib. Viimati 2014. aastal võitis põllumeeste südamed Karja Rukkileib, mida valmistab Saaremaal asuv ettevõtte OÜ Karja Pagariäri.

Lisainfo Meie Eesti rukkileiva kohta: https://www.eestileib.ee/toode/meie-eesti-rukkileib/

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja 23.03.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.