Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kruuse: Euroopa Komisjoni pakutavad meetmed lisavad paindlikkust (2016-03-15 13:04:48)


Euroopa Komisjoni poolt eile EL põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogul tutvustatud meetmete pakett kriisiolukorra leevendamiseks põllumajanduses pakub liikmesriikidele senisest enam paindlikkust, ütles maaeluminister Urmas Kruuse pärast kohtumist.

"Euroopa Komisjon tuli välja esialgsete ettepanekutega turuolukorra parandamiseks, konkreetsed uute meetmete sõnastused esitatakse lähiajal. Ministrite nõukogu ette tuuakse küsimus tagasi arvatavasti aprillis. Küll võib öelda, et välja toodud meetmed võiksid pakkuda liikmesriikidele põllumajandussektori abistamisel senisest enam paindlikkust, kuid ei lahenda kõiki põllumeeste probleeme," ütles maaeluminister Urmas Kruuse.

Minister Kruuse sõnul tõdesid nii Euroopa Komisjon kui ka liikmesriikide esindajad mitmes põllumajandusharus tugevat ületootmist. "Näiteks piimatootmise puhul olid kõne all vabatahtlikud tootmispiirangud tootjaorganisatsioonidele ja ühistutele. Mullu vähenes piimatootmine vaid seitsmes liikmesriigis, ka meil on see oluliselt vähenenud. Kui ka ülejäänud liikmesriikide toodang väheneks, võiks nõudlus ja pakkumine hakata tasakaalustuma," ütles Kruuse.

Nõukogus arutati ka võimalust suurendada põllumajandussektorile lubatud vähese tähtsusega riigiabi määra praeguselt 15 000 eurolt 30 000 euroni. "Samuti soovib komisjon suurendada ajutiselt fikseeritud hinnaga sekkumiskokkuostu mahte piimapulbrile ja võile. Piimapulbri puhul suureneks see 109 000 tonnilt 218 000 tonnini ja või puhul 60 000 tonnilt 100 000 tonnini," ütles Kruuse. "Ka asub Euroopa Komisjon kaaluma sealiha eraladustamise meetme taaskäivitamist."

Kruuse sõnul on keskne küsimus siiski, kuidas leida toodangule uusi turge. "Euroopa Liidu põllumehel on võimalik tänavu taotleda kuni 110 miljonit eurot uutele turgudele minemiseks, sellest 30 miljonit on nähtud ette vaid piima- ja sealihasektorit puudutavatele projektidele. Praegu kestab taotlusvoor ja loodan ka Eesti põllumajandusorganisatsioonidelt tõsist osavõttu, sest uute turgude leidmine on ainus viis kriisist väljatulekuks," ütles Kruuse.

Nimekirja Euroopa Komisjoni ettepanekust meetmete kohta EL põllumajandussektori olukorra leevendamiseks leiab http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-806_en.htm.

Allikas: Maaeluministeeriumi 15.03.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.