Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti aiandussektori konkurentsivõimet aitab tõsta innovaatiline tootearendus (2016-03-14 16:37:33)


16. märtsil algusega kell 11 Viljandimaal Pollis toimuval Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja Aiandusfoorumil 2016 tutvustatakse innovatiivseid lahendusi aiasaaduste ja marjade väärindamiseks ning turustamiseks.

"Eesti isevarustatuse tase aiandussaaduste osas on madalam, kui meie klimaatilised tingimused seda lubaksid. 2014/2015. turustusaastal oli see köögiviljade puhul vaid 55%, puuviljade ja marjade osas aga ainult 8%. Kahjuks on viimastel aastatel mõlemad näitajad halvenenud ja Eesti sõltub varasemast rohkem imporditud köögi- ja puuviljadest ning marjadest," ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

Kaasaegseid tootmisaedu on Eestis vähe, enamus olemasolevatest on amortiseerunud. Tootmisaedade rajamine on aega ja investeeringuid nõudev protsess. Kitsaskohti on ka kohalike aiandussaaduste turustamisel, sest suured kaubandusketid soovivad suuri koguseid hästi säilinud tooteid. Eesti toidutööstused aga impordivad siinse tooraine vähesuse tõttu väga suure osa siin töödeldavatest aiandussaadustest.

Aiandusettevõtjatel on turul püsimiseks vaja investeerida nüüdisaegsetesse aiandussaaduste ladustamis- ja töötlemisvõimsustesse, et anda toodangule lisandväärtus, mille tarbijad heameelega vastu võtaksid.

Just väikeettevõtjatel on Pollis võimalus kasutada uusima tehnoloogiaga varustatud tootmisruume ja seadmeid, et katsetada ja testida uute toodete valmistamist. Mitmed ennast innovaatiliste aiandussaaduste müügiga tutvustanud tootjad nagu osaühingud Loodusvägi või Mulgi Krõpsud on Pollis alustanud oma toodete tootearendust.

"Meie keskuses saab katsetada puuvilja- ja marjamahlade, süsihappegaasiga rikastatud mahlajookide, marja- ja puuviljapüreede, mooside ja hoidiste valmistamist, aga ka taimsete toodete kuivatamist, aiandussaaduste peenestamist, seemneõlide valmistamist ning toodete pakendamist gaasilisse keskkonda," ütles Eesti Maaülikooli aiandusuuringute kompetentsikeskuse juhataja Piia Pääso.

Allikas: Põllumajandus-Kaubanduskoja 14.03.2016 pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.