Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaeluminister osaleb EL põllumajandus- ja kalandusministrite kohtumisel (2016-03-14 11:56:43)


Maaeluminister Urmas Kruuse osaleb täna Brüsselis toimuval Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogul, kus arutatakse liikmesriikide ettepanekuid põllumajandussektori olukorra leevendamisel
.

"Euroopa Liidu põllumeestel on keerulised ajad ning liikmesriigid toovad täna laule ettepanekud Euroopa Komisjonile, kuidas olukorda leevendada," ütles maaeluminister Urmas Kruuse. "Toome kindlasti lauda ka piima- ja sealihasektorile erakorraliste toetuste maksmise teema."

Samuti tehakse ministri sõnul ettepanek lihtsustada raskustesse sattunud sektori ettevõtete üleminekut põllumajanduse teistesse valdkondadesse. "Kui ettevõtja on saanud toetust, siis praegu on suunamuutuse tegemine tootmises keeruline, sest investeeringutoetus on enamasti seotud tootmiskohustusega. Mitmes põllumajandusharus on aga ületootmine ja hinnad madalad, seega tuleks anda põllumeestele taganemistee," ütles Kruuse.

Samuti on arutuse all rahastamisvahendite kasutamine põllumajandussektoris ning minister Kruuse teeb nõukogule kokkuvõtte veebruari lõpus Tallinnas toimunud kõrgetasemelisest sigade Aafrika katku teemalisest kohtumisest.

Maaeluministrit saadavad nõukogul põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Illar Lemetti, kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron ning eurokoordinatsiooni osakonna juhataja Madis Pärtel.

Allikas: Maaeluministeeriumi 14.03.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.