Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Raivo Põldaru: valitsusel puudub plaan Eesti tervishoiusüsteemi päästmiseks (2016-03-08 16:37:21)


Sotsiaalminister Jevgeni Ossinovski vastustest Konservatiivse Rahvaerakonna arupärimisele Eesti tervishoiusüsteemi tuleviku kohta sai taaskord selgeks, et valitsusel puudub plaan tervishoiu rahastamise päästmiseks, ütles Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Raivo Põldaru.

„Ossinovski möönis küll, et Eesti praegune tervishoidu rahastamissüsteem ei ole jätkusuutlik, sest haigekassa eelarve kulu hakkab rahvastiku ja tööealise elanikkonna vananemise tõttu ületama tulu juba 4-6 aasta pärast. Selleks ajaks on ära kulutatud ka reservid. Samas pole valitsusel ühtegi tuumakat ideed, kuidas probleemi lahendada,“ ütles Põldaru.

„Ossinovski välja pakutud meetmed nagu tervishoiualase ennetustöö tähtsustamine ja näiteks alkoholi- ja tubakaaktsiisi tõstmine on abiks, aga ei päästa rahastamissüsteemi tervikuna. Seda enam, et raha on meie meditsiinisüsteemi hädasti juurde vaja. Kui tahame arstiabi kättesaadavust ja kvaliteeti parandada, siis peame tervishoiu rahastamist tõstma Euroopa Liidu keskmisele tasemele, see tähendab rahastamise proportsiooni kasvu kuuelt protsendilt SKP-st ligi kümnele.“

Konservatiivse Rahvaerakonna hinnangul aitaks Eesti meditsiini üleval hoida kohustuslik tervisekindlustussüsteem, kus iga inimene valib endale ise kindlustusfirma ja paketi. Riigi roll on hoolitseda, et kindlustusfirmad täidaks oma kohustused mõistliku hinna eest ja tagada, et patsient saab kiire ja kvaliteetse ravi. Eraravikindlustuse süsteem võimaldaks riigil ühtlasi vähendada sotsiaalmaksu, mis oleks suureks kergenduseks ka tööandjatele.

Allikas: Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna 08.03.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.