Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politseinikud kontrollivad täna sõidukijuhtide joovet (2016-03-07 09:01:25)


Täna, 7. märtsi hommikul pööravad politseinikud kogu Eestis suuremat tähelepanu sõidukijuhtide kainusele.


"Üleriigilisi kontrolle läbi viies tabame alati juhte, kes ei ole kained hommikul rooli minnes," rääkis Politsei-ja Piirivalveameti vanemkomissar Riho Tänak. "Kui alkoholi on tarvitatud eelmise päeva hilistundidel, ei pruugi keha jõuda seda hommikuks läbi töötada. Juht peab enne autoga sõitmist olema veendunud oma kainuses."


"Ebakained sõidukijuhid on ohtlikud kõikidele liiklejatele. Nende reaktsioon on häiritud ning tegelikkus moonutatud, samuti hinnatakse oma võimeid üle," märkis Tänak. "Joobes juhte saab karistada rahatrahvi, juhtimisõiguse äravõtmise või sõiduvahendi konfiskeerimisega. Lisaks saab taotleda nende aresti."


Selle aasta kahe esimese kuuga on tabatud 1030 joobes juhti. Jaanuaris ja veebruaris toimus nende süül 16 liiklusõnnetust, milles said vigastada 21 inimest. Käesoleval aastal on peaaegu iga kümnenda liiklusõnnetuse põhjustaja olnud joobes.


2015. aastal tabati 7878 joobes juhti, neist 280 olid narkojoobes. Samal aastal toimus 1359 inimkannatanuga liiklusõnnetust, millest 138 olid põhjustatud joobes juhi poolt. Nendes õnnetustes sai vigastada 182 ja hukkus 15 inimest.


Puhumisreidid toimuvad 7. märtsi hommikust pärastlõunani.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti 07.03.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.