Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Uuring: Enamik eestimaalasi on piimausku (2016-03-04 16:33:30)

 

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja poolt tellitud uuringu tulemused näitavad, et rõhuv enamus eestimaalastest peavad piima tervisele kasulikuks toiduaineks. Üle poole eestimaalaste hinnangul on piim oluline kaltsiumiallikas. Iga päev joob piima 40% eestimaalastest.

 

"Uuring andis kinnitust, et eestimaalaste hinnangul on piim tervisele kasulik toiduaine. Rõõm on tõdeda, et tervelt 87% eestimaalastest arvab nii. Ühtlasi arvab näiteks 78% vastajatest, et võid tarbida on tervislikum kui margariini. 29% vastanute hinnangul on piimatoodete üldine maine viimase paari aasta jooksul paranenud, 59% tarbijate arvates pole see muutunud ja vaid 12% vastajate hinnangul muutunud halvemaks," ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

 

Piima tarbib iga päev 40% küsitletutest, lisaks joob vähemalt korra nädalas piima 36% uuringus osalenutest. Selgub, et eestlased joovad piima sagedamini kui teistest rahvustest inimesed ning võrreldes vanemaealiste inimestega tarbivad joogipiima sagedamini vastajad vanuses 15-24 eluaastat. Piima ei joo üldse 13% kõikidest eestimaalastest.

 

Koguni 88% eestimaalastest sööb igal nädalal juustu ja 76% tarbib võid. 61% vastanutest sööb vähemalt korra nädalas kodujuustu või maitsestamata kohupiima. Hapendatud piimatooteid, nagu näiteks keefir ja pett, tarbib vähemalt korra nädalas 59% vastanutest. Jogurtit tarbib vähemalt korra nädalas 57% Eesti elanikest.

 

"Piim ja piimatooted on meie toidulaual jätkuvalt olulisel kohal ja inimesed armastavad Eesti piimatooteid. Uuringus osalenud tarbijatest 19% väidab, et nende piima ja piimatoodete tarbimine on viimase paari aasta jooksul suurenenud, 66% vastajate hinnangul on tarbimine jäänud varasemaga samale tasemele ja 15% on piimatoodete tarbimist vähendanud. Seejuures on koguni 34% vastajatest vanuses 15-24 eluaastat piimatoodete tarbimist suurendanud," selgitas Sõrmus.

 

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda tellis eelmise aasta lõpus uuringufirmalt TNS EMOR uuringu, mille käigus küsiti tarbijailt piimatoodete tarbimissagedust ja hoiakuid piimatoodete tarbimise suhtes. Uuringu käigus küsitleti 500 Eesti elanikku vanuses 15 - 74 aastat. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda viib aastatel 2015-2017 ellu piimaprogrammi, mille eesmärgiks on piima ja piimatoodete maine parandamine ja tarbimise sageduse suurendamine Eestis. Piimaprogrammi läbiviimist rahastavad Euroopa Komisjon, Maaeluministeerium ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.

 

 

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja 04.03.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.