Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartus toimub taas konverents Terve loom ja tervislik toit (2016-02-29 13:18:30)


2.-3. märtsil toimub Eesti Maaülikooli aulas veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi traditsiooniline konverents "Terve loom ja tervislik toit 2016", kus räägitakse põllumajanduse ja toidusektori uurimistulemustest ning innovatsioonist.

"Rõõm on tõdeda, et konverents on kujunenud omamoodi info- ja teabevahetuse sillaks teadlaste, tootjate ja töötlejate vahel loomakasvatuse, loomade tervishoiu, toiduhügieeni ja toiduainete tehnoloogia valdkondades", lausus Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi teadusdirektor professor Riho Gross. "Korraldajad on programmi koostamisel lähtunud Eesti maaelu arengukava prioriteedist, mis käsitleb põllumajanduse, toidu tootmise ja metsanduse ning teadusuuringute ja innovatsiooni vaheliste sidemete tugevdamist - loodame, et meie tänavune konverents aitab sellele igati kaasa."

Seekordne konverents on mitmepalgeline - sõna saavad paljude valdkondade esindajad, milles instituut õppe- ja teadustööd läbi viib. Professor Arvo Viltrop kõneleb sigade Aafrika katku 2015. aasta puhangute epidemioloogilise uuringu tulemustest, professor Andres Valdmann arutleb teemal, kuidas veisekasvatuses nutikalt kasutada uusi tehnoloogiaid. Sööda ja ainevahetuse uurimise labori juhataja Andres Olt käsitleb oma ettekandes silokindlustuslisandeid, mahekeskuse juhataja Elen Peetsmann teeb ülevaate mahetoidu kvaliteediuuringust. Lisaks teadlastele saavad sõna tootjate ja töötlejate esindajad: Urmas Laht Eesti Tõusigade Aretusühistust teeb ülevaate olukorrast seakasvatuses ja Vahur Tõnissoo Eesti Põllumeeste Keskliidust räägib, kuidas möödus eelmine aasta põllumeestele. Väikeettevõtjate poolt astuvad tänavusel konverentsil üles Jan Inno Matsimokast ja Õllenaudi pruulmeister Ilmar Räni.

Konverentsile oodatakse ligi 250 osalejat, esinejaid on ligi 30. Konverentsi peamine sihtrühm on põllumajanduse ja toiduvaldkonnas tegutsevad tootjad ja töötlejad.

Konverentsi kaasrahastatakse Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitika kohase maaelu arengu teadmussiirde ja teavituse (meede 1.1) kaudu.

Allikas: Eesti Maaülikooli 29.02.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.