Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
„Fassaadid korda“ projekt lubab toetust seinamaalinguteks (2016-02-26 00:32:29)


Tallinna Linnavolikogu võttis oma tänasel istungil vastu määruse, mis reguleerib projekti „Fassaadid korda“ raames korteriühistute toetamist. Korterelamute energiatõhusamaks muutmisele lisaks toetatakse nüüd ka hoonete seinte ilmestamist supergraafikaga ehk seinamaalingutega.

„Viimase viie aasta jooksul, aastatel 2010-2015 on Tallinn „Fassaadid korda“ projekti raames toetanud 142 korteriühistut töödel, mis aitasid korrastada fassaade ning muuta elamuid energiasäästlikumaks,“ ütles abilinnapea Kalle Klandorf, „nüüd oleme aga toetava tegevusena lisanud supergraafika ehk seinamaalingute tegemise. Lisaks linnaruumi ilmestamisele loodame sellega anda panuse ka kunstnike ja disainerite arengusse, kes saavad oma ideid teostada suurtel lõuenditel – korterelamute seintel.“

Määrusega tõsteti energiatõhususe eesmärgil tehtava rekonstrueerimise toetust 20 000 euroni aastas (seni kehtinud summa oli 19 173 eurot) taotleja kohta. Supergraafika loomiseks makstakse toetust maksimaalselt 3000 eurot.

Vastavalt määrusele antakse toetust taotlevale korteriühistule toetust kuni 10% laenusummast, mis on võetud krediidi- või finantseerimisasutuselt korterelamu energiatõhususe suurendamiseks; supergraafika loomise toetuse määr on kuni 70% toetust taotleva korteriühistu tellitud supergraafika maksumusest.

Allikas: Tallinn.ee

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.