Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Konservatiivne Rahvaerakond: võitlus kooseluseaduse tühistamise eest jätkub (2016-02-16 16:01:51)


Riigikogu koalitsioon ja mitmed IRLi ja Vabaerakonna saadikud näitasid täna kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise eelnõu vastu hääletades, et piinlik trall homoseaduse ümber ning ühiskonna lõhestamine jätkub, ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Martin Helme.

„Varem ei ole me näinud nii palju ühiskondlikku pahameelt, kui on viimase kahe aasta jooksul tekitanud kooseluseaduse jõuga läbisurumine. Kooseluseaduse tühistamine oleks aidanud koalitsioonil end rehabiliteerida. Paraku jäeti see võimalus kasutamata,“ ütles Helme.

Helme sõnul on kahetsusväärne, et Vabaerakond on kooseluseaduse küsimuses poolt vahetanud ning teinud tehingu Reformierakonna ja sotsidega.

„Vabaerakond on seni andnud mõista, et ei poolda kooseluseadust ega rakendusakte. Täna aga toetasid neli Vabaerakonna saadikut kooseluseaduse jätkamist ja ainult üks selle tühistamist, ülejäänud hiilisid vabaerakondlikult hääletusest kõrvale. Selline selgrootus näitab, et nad ei kanna välja oma väidet, nagu oleks nad uut poliitilist liini ajav seltskond.“

Helme sõnul näitas tänane hääletus ka seda, et koalitsioonil ei ole kooseluseaduse rakendusaktide läbisurumiseks 51 poolthäält, kuivõrd kooseluseaduse pooldajate leer koosnes täna vaid 41 häälest „Seda hoolimata jõhkrast käteväänamisest, mida kooseluseaduse pooldajad on rakendanud kõigi puhul, keda nad üritavad ümber veenda.“

Konservatiivse Rahvaerakond kavatseb võitlust kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise eest jätkata „Selge on see, et kavatseme tühistamise eelnõu uuesti esitada ega ei lase teemal laualt maha minna. Teema ei kao seni, kuni meil õnnestub seadus koos kõigi sellele järgnenud nurisünnitistega tühistada,“ ütles Helme.

Allikas: Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.