Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Täna antakse üle päästeteenistuse aumärgid (2016-02-16 10:07:22)


Täna annavad siseminister Hanno Pevkur ja Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu üle päästeteenistuse aumärgid. Lillepaviljonis toimuval pidulikul tseremoonial tunnustatakse inimesi, kes on märkimisväärselt panustanud päästeala arengusse või näidanud üles erakordset vaprust inimelude päästmisel.

Elupäästja medaliga tunnustatakse seekord 21 inimest, neist seitsmeteistkümnele omistatakse III klassi medalid ning kolmele inimesele antakse üle II klassi elupäästja medal. Ühele päästjale omistatakse teenete eest inimelude päästmisel (viies kord elupäästja medali kandidaat) ja pikaajalise laitmatu teenistuse eest päästeteenistuse medal. Elupäästja medaliga tunnustatakse ka ühte Austraalia kodanikku. Elupäästja medal omistatakse 13 päästeameti teenistujale, ühele G4S rannavalve Lõuna piirkonna vahetuse vanemale ja kuuele eraisikule. Lisaks tunnustatakse Päästeameti peadirektori tänukirjaga nelja eraisikut, kes tänu ennastsalgavale tegutsemisele päästsid inimeste elu.

Elupäästja medal antakse kuuele eraisikule: Priit Lehismetsale ja Raul Lehismetsale, kes 10. augustil päästsid Pühajärve ujuma läinud mehe elu, Mihkel Luhtile, kes koos Paula Saaremäega päästsid 21. detsembri õhtul suitsu täis korterist meesterahva elu, Viktor Juhkamile ja Larisa Kobarile, kes 30. septembril päästsid vanasse tuletõrjekaevu kukkunud poisi elu ning Annika Altmäele ja Steven Dunningile, kes 16. detsembril päästsid põlevast korterist meesterahva elu.

Päästeteenistuse Suur Kuldrist omistatakse Päästeameti peadirektori asetäitjale Alo Tammsalule pikaajalise ja pühendunud teenistuse eest.

Päästeteenistuse Hõberisti pälvivad seekord Päästeameti staa˛ikad töötajad Gert Teder, Priit Janno, SKA kriisireguleerimise õppetooli assistent Andres Mumma, Rootsi päästevaldkonna ekspert Per-Anders Berthlin ning Soome pikaajaline päästeala erialaõpetaja Väike-Maarja Päästekolled˛is Kari Koivistoinen. Postuumselt omistatakse Päästeteenistuse Hõberist Päästeameti haldusosakonna tehnika ja varustuse talituse juhatajale Andres Heinsalule.

Kokku tunnustatakse Päästeameti aumärkidega 86. inimest.

Sündmus algab 16. veebruaril kell 15:00 Lillepaviljonis (Pirita tee 26, Tallinn).

Orienteeruv ajakava

14.45 Kogunemine
15.00 Hümn, avasõnad moderaatorilt
15.05 Siseministri tervitus/ tervitussõnad
15.09 Päästeameti peadirektori sõnavõtt
15.13 Tuletõrjujate hümn
15.15 Algab aumärkide ja tänukirjade jagamine

Suur Kuldrist, Hõberistid, Päästeteenistuse medalid
15.35 Vahepala - Solist Heigo Rosin, Klassikatäht 2013 II koha omanik
15.40 Jätkub aumärkide ja tänukirjade jagamine
Elupäästjate medalid, Missioonimedalid, Siseministeeriumi tänukirjad, Päästeameti peadirektori tänukirjad.

16.10 Ühispilt
16.15 Suupisted

Päästeteenistuse aumärgid (kevad 2016)

Päästeteenistuse Suur Kuldrist


Alo Tammsalu, Päästeamet


Päästeteenistuse Hõberist


Kari Koivistoinen, pensionär

Andres Mumma, Sisekaitseakadeemia

Per-Anders Berthlin, eraisik

Gert Teder, Päästeamet

Priit Janno, Päästeamet

Andres Heinsalu, PäästeametPäästeteenistuse medal


Vallo Koppel, Politsei- ja Piirivalveamet

Väle Prutt, Suhka vabatahtlik päästekomando

Margus Kaasik, Palamuse vabatahtlik päästekomando

Ervin Tamberg, Mõisaküla linnavalitsus

Jaan Rüüberg, Mõisaküla linnavalitsus

Ants Rikberg, Sisekaitseakadeemia päästekolled˛

Mart Pruul, MTÜ Simuna Vabatahtliku Tuletõrje Selts

Margus Madal, Päästeamet

Peeter Kuhi, Päästeamet

Valeri Mogilenskihh, Päästeamet

Marit Tisler, Päästeamet

Karin Sõrmus, Päästeamet

Alari Pagi, Päästeamet

Erki Väljaots, Päästeamet

Illar Mikson, Päästeamet

Merle Liba, Päästeamet

Janar Jeets, Päästeamet

Marko Pihlak, Päästeamet

Leo Otsma, Päästeamet

Indrek Pung, Päästeamet

Kaarel Kuznetsov, Päästeamet

Ivo Laaniste, Päästeamet

Deniss Petrov, Päästeamet

Veljo Juuse, Päästeamet

Erti Suurtalu, Päästeamet

Rain Põllu, Päästeamet

Ergo Meriküll, Päästeamet

Kristian Sirp, Päästeamet

Karmo Gudinas, Päästeamet

Margo Kivi, Päästeamet

Ramon Ruotsi, Päästeamet

Marko Merzen, Päästeamet

Kristo Leotoots, Päästeamet

Valeri Morozov, Päästeamet

Andrei Biba, PäästeametElupäästja medal II klass

Aimur Rebane, Päästeamet

Sergey Shcherbakov, Päästeamet

Imre Soilts, PäästeametElupäästja medal III klass

Andrei Drobotun, Päästeamet

Janno Kiik, Päästeamet

Dmitri Ba˛ura, Päästeamet

Garry Kruusma, Päästeamet

Ergo Saarestik, Päästeamet

Hanno Grünthal, Päästeamet

Anti Arikainen, Päästeamet

Dmitri Maksimkin, Päästeamet

Pjotr Karu, Päästeamet

Einar Viital, Päästeamet

Viktor Juhkam, eraisik

Larisa Kobar, eraisik

Mihkel Luht, eraisik

Raul Lehismets, eraisik

Priit Lehismets, G4S rannavalve Lõuna piirkonna vahetuse vanem

Annika Altmäe, eraisik

Steven Dunning, eraisikMissioonimedalid


Peeter Eylandt, Päästeamet

Ott Lagemaa, Päästeamet


Elupäästjate lood (kevad 2016)


SERGEY SHCHERBAKOV, Narva päästekomando päästja. Staa˛ 26. aastat

Elupäästja II klassi medal   


DMITRI MAKSIMKIN, Narva päästekomando päästja. Staa˛ 17. aastat

Elupäästja III klassi medal   21. juulil 2015 kell 23:04 said Narva päästjad Bastrakovi tänava korteri tulekahjule. Sündmuskohale saabudes oli näha lahtist tuld esimese korruse aknast. Korteri aknad olid trellitatud. Päästjad Sergey ning Dmitri ülesandeks korterisse siseneda. Korteril oli korralik metalluks. Ühe minuti jooksul avasid nad metallukse ning alustasid korteris kannatanute otsinguid. Nähtavus korteris oli väga halb, liikumine raskendatud kuna esikus oli ladustatud mööbel. Esimene kannatanu leiti voodist, teine kannatanu voodi kõrval põrandalt. Kannatanud olid teadvuseta. Dmitri ja Sergey tassisid välja mõlemad kannatanud ja andsid üle kiirabile. Seejärel jätkasid kustutustöid korteris.

Tänu Sergey ja Dmitri kiirele ja oskuslikule tegutsemisele päästeti kahe inimese elu.PJOTR KARU, Narva-Jõesuu päästekomando päästja. Staa˛ 21. aastat

Elupäästja III klassi medal   


03. juulil 2015 kell 16:11 tund aega enne Narva-Jõesuu rannas toimunud traagilisi õnnetusi, kus uppus kaks täiskasvanud meest ja kaks tüdrukut, said Narva-Jõesuu päästjad väljakutse. 16-aastane tüdruk vigastas merel jalga ja oli uppumisohus 30m kaugusel Narva-Jõesuu rannast, Venemaa piiri juures.

Narva-Jõesuu komando päästjad jõudsid sündmuskohale esimesena ja nägid, et laine oli tüdruku viinud 50 meetri kaugusele rannast ning ta hoidis kinni vana muuli metallkonstruktsioonist. Keegi puhkajatest ei julgenud lapsele appi minna, sest puhus tugev tuul ja laine oli kõrge. Politsei-ja Piirivalve kaater ei saanud samuti appi minna, sest merel oli torm. Oodates vees abi, libisesid tüdruku käed lahti ja ta üritas lainega võideldes pinnal püsida. Päästja Pjotr Karu, teades, et Narva pinnaltpäästjad jõuavad kohale alles 10 minuti pärast, võttis vastu otsuse viivitamatuks elupäästmiseks. Pjotr, riskides enda eluga, ujus tüdrukuni, toimetas ta madala veeni ja kandis kätel kaldale. Kaldal osutati tüdrukule esmaabi.

Tänu Pjotri kohalike eripärade tundmisele ja kiirele ning otsustavale tegutsemisele päästeti tüdruku elu.AIMUR REBANE, Valga päästekomando päästja. Staa˛ 4. aastat
Elupäästja II klassi medal
  

ANTI ARIKAINEN, Valga päästekomando päästja. Staa˛ 13. aastat
Elupäästja III klassi medal
  


Möödunud aasta 19. detsembril sai Valga päästekomando päästjad väljakutse Valga linna Kungla tänavale, kus põles lahtise leegiga kahekordse puidust maja tuulekoda. Teate kohaselt pidi majas elama üksik haige inimene. Päästjate saabumise ajaks olid tuulekojast leegid kandunud maja seinale ja katuse alla. Teise korruse akendest oli näha, et hoone on paksult suitsu täis. Valga päästjad Aimur Rebane ja Anti Arikainen sisenesid majja ning leidsid koridorist maja peremehe, kes suitsuanduri signaali peale oli ärganud ja otsis väljapääsu. Aimur ja Anti tõid kannatanu välja, andsid ta üle kiirabile ning jätkasid otsinguid hoones. Päästemeeskonna kohale saabumisest kannatanu välja toomiseni kulus kolm minutit. Meeskonna kiire ja professionaalne tegutsemine hoidis ära maja peremehe suuremad tervisekahjustused ja võimaliku hukkumise, lisaks päästeti ka hoone.


PRIIT LEHISMETS, G4S rannavalve Lõuna piirkonna vahetuse vanem
RAUL LEHISMETS,
eraisik
Elupäästja III klassi medal   


10. augusti lõuna paiku oli Pühajärve rannas ligi poolsada inimest ja lehvis roheline lipp. 56-aastane Jaak otsustas ujuma minna. Umbes 20 meetri kaugusel kaldast kaotas ta jalgealuse, tõmbas vett kopsudesse ja sattus paanikasse. Uppumisohtu sattunud meest märkas kaldalt rannavalvur Ahti Kobin ja saatis talle appi rannavalvur Priit Lehismetsa. Samal ajal helistas teine rannavalvur hädaabinumbrile 112. Priit tõi kannatanu veest välja. Mees oli teadvuseta ja ei hinganud ning teda tuli elustama hakata. Priidule tuli appi samal ajal rannas viibinud vend Raul Lehismets, kes on varasematel suvedel rannavalvurina töötanud. Koos alustasid nad kannatanu elustamist – Priit tegi kunstlikku hingamist ja Raul südamemassaa˛i. Pärast minutilist elustamist tuligi mees teadvusele. Rannavalvurid lasid tal pikali olla ja varjasid teda päikese eest. Kiirabi kohale jõudes tundis kannatanu end juba paremini. Tänu Priidu ja Rauli oskuslikule ja kiirele tegutsemisele Jaak ei uppunud ega saanud ka pöördumatuid tervisekahjustusi.MIHKEL LUHT, eraisik
Elupäästja III klassi medal   


PAULA SAAREMÄE, eraisik

Peadirektori tänukiri meenega


21. detsembril 2015 õhtul kella 22.45 paiku kuulis Paula Saaremäe nõrka suitsuanduri heli, mille peale äratas elukaaslase Mihkel Luht’i ja koos läksid nad trepikotta uurima, kust võis signaal tulla. Trepikojas selgus, et heli tuli naaberkorterist. Koputamise peale keegi ei avanud ja korteriuks oli lukus. Endise elukutselise ja praeguse vabatahtliku päästjana hakkas Mihkel Luht kohe tegutsema – kuna tegu oli teise korruse korteriga tõi ta kuurist redeli. Mihkel ronis üles ja nägi, et korter on suitsu täis ning diivanil on inimene. Samal ajal Paula Saaremäe helistas häirekeskusesse teatamaks tulekahjust. Mihkel lõi korteriukse lahti, vedas seal olnud joobes meesterahva õue ja nad alustasid kannatanu elustamisega. Kohale saabunud päästemeeskonnale anti täpne info sündmuse kohta. Paula ja Mihkli kiire ja oskuslik tegutsemine päästis inimese elu.
VIKTOR JUHKAM, eraisik

LARISA KOBAR, eraisik
Elupäästja III klassi medal   


Eelmise aasta 30. septembril kella kahe paiku päeval mängisid neli 7-9 aastast poissi Edit OÜ territooriumil. Mänguhoos kukkus üks poistest äkki läbi vana tuletõrjekaevu luugi vett täis kaevu. Teised poisid hakkasid kohe appi hüüdma, mispeale ruttas kaevu juurde territooriumil viibinud tööline Viktor Juhkam. Ta andis poisile käe ja hoidis teda kinni. Õnnetust märkas ka Maksu- ja Tolliameti töötaja Larisa Kobar, kes tõttas sündmuskohale, kutsus abijõudu ja aitas koos Viktor Juhkamiga poisi kaevust välja. Kui Viktor ja Larisa ei oleks kiiresti tegutsenud, oleksid juhtumil võinud olla märksa traagilisemad tagajärjed.EINAR VIITAL, Koeru päästekomando päästja. Staa˛ 20 aastat
Elupäästja III klassi medal
  


7. detsembril sai Koeru päästekomando meeskond väljakutse Järvamaale Paide valda Suurpalu külla, kus teataja sõnul oli ühekordse puumaja aknast näha leeke, suitsu sellel hetkel veel näha ei olnud. Helistaja teatel elas majas kaks inimest. Teel sündmuskohale saabus lisainfo, et majast tuleb ka suitsu ja et üks maja elanikest on liikumispuudega.


Päästja Einar Viital oli sel päeval Koeru päästekomando valveteenistuse eest vastutav isik. Sündmuskohale jõudes andis ta teistele meeskonnaliikmetele korralduse moodustada põhiliini hargnemine ja valmistuda suitsusukeldumiseks, minnes ise samal ajal luuret tegema. Einar üritas avada maja välisust, kuid see oli lukus. Kuna välisuks oli kinni, läks Einar ümber maja, et leida mõni teine sobilik sisenemistee ning teada saada, kas majas on inimesi. Jõudes maja tagumisel küljel asuva akna juurde nägi ta suitsuses toas, akna lähedal istuvat meest, kes vehkis kätega. Einar avas akna ja põlevas toas istuv mees teatas, et ta ei saa liikuda, kuna tema jalad ei liigu. Kuna Einar nägi, et olukord on kriitiline, otsustas ta kohe tegutseda. Ta kummardus üle aknalaua ja haaras mehest kinni, tiris ta aknalauale ning järgmise tõmbega toast välja. Kaks minutit peale sündmuskohale jõudmist, teatas Einar häirekeskusele, et üks kannatanu on majast päästetud ja suitsusukelduja alustas tööd teise kannatanu otsimiseks. Tulekahju tagajärjel põletushaavu saanud mees anti üle kiirabile ja ta toimetati tervisekontrolliks haiglasse. Suitsusukeldujad leidsid majast ka teise kannatanu, kuid tema elu kahjuks päästa ei õnnestunud.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ANNIKA ALTMÄE, eraisik

STEVEN DUNNING, eraisik
Elupäästja III klassi medal   


KEVIN SAAR, eraisik

RAIT ROOSILEHT eraisik

Peadirektori tänukiri


16. detsembril 2015 kell 23.57 sai häirekeskus teate Lääne maakonnast Kullamaalt, kus oli elumaja sinist suitsu täis ning teadaolevalt võis sees olla ka inimene. Sündmuskohal selgus, et maja elanik oli ahjusiibri liiga vara kinni pannud ning ise voodisse läinud. Liiga vara suletud siibri tõttu täitus maja suitsuga ning tööle hakkas suitsuandur. Kuna kannatanu oli juba liiga palju vingu sisse hinganud, ei olnud ta enam võimeline hoonest väljuma ning kukkus kokku köögiukse  juures. Töötavat suitsuandurit kuulsid lähedal asuvas koolis üritusel viibinud noorukid Kevin Saar ja Rait Roosileht, kes teavitasid kiirelt täiskasvanuid. Eestis külas olnud, muidu Austraalias elavad Annika Altmäe ja tema sõber Steven Dunning läksid seepeale kontrollima, miks naabril suitsuandur töötab. Majani jõudes leidsid nad eest suitsu täis hoone ning toapõrandal lamava kannatanu. Koos tõid nad meesterahva majast välja ning  avasid hoone aknad, uksed ning ahjusiibri. Värske õhu kätte toimetatuna tuli kannatanu teadvusele. Kohalejõudnud kiirabi kontrollis kannatanu seisundit ja andis talle hapnikku. Haiglasse toimetamist ta ei vajanud.  

Selle sündmuse puhul võib kindlalt öelda, et töökorras suitsuandur, tähelepanelikud noormehed ja kiiresti reageerinud Annika Altmäe ning Steven Dunning päästsid tol ööl ühe inimese elu.IMRE SOILTS, Lilleküla päästekomando päästja. Staa˛ 9. aastat
Elupäästja II klassi medal   
JANNO KIIK,
Lilleküla päästekomando päästja. Staa˛ 4. aastat
Elupäästja III klassi medal   


23. mail 2015 kell 05:05 sai Tallinna Lilleküla päästekomando väljakutse Kotka tänavale, kus põles ühiselamutüüpi kortermajas korter. Tulekahju tagajärjel oli koridor täitunud suitsuga. Imre Soilts ja Janno Kiik sisenesid korterisse suitsusukeldusvarustuses ning leidsid koridorist teadvuseta kannatanu, kelle nad majast välja toimetasid. Lisaks, aitasid Imre ja Janno tihedalt suitsuga täitunud kortermaja trepikojast välja reaalsustaju kaotanud vanema naisterahva.

Tänu Imre ja Janno kiirele tegutsemisele said kaks inimest õigeaegselt abi ja võimaluse elule.DMITRI BAˇURA, Lilleküla päästekomando päästja. Staa˛ 7. aastat
GARRY KRUUSMA,
Lilleküla päästekomando päästja. Staa˛ 2. aastat

Elupäästja III klassi medal   


Möödunud aasta 13. juulil sai Tallinna Lilleküla päästekomando valvekoosseis väljakutse Ehte tänavale, kus viienda korruse korterist oli näha välja imbumas suitsu. Teataja sõnul võis korteris olla vanem naisterahvas. Meeskonnavanema korraldusel sisenesid Dmitri Ba˛ura ja Garry Kruusmaa trepikoja kaudu korterisse. Dmitri ja Garry avasid lukustatud ukse ja sisenesid korterisse, mis oli tihedalt suitsuga täitunud. Korterist leidsid nad põleval diivanil teadvuseta ja põletushaavadega naisterahva, kelle nad hoonest välja toimetasid. Dmitri ja Garry jätkasid suitsusukeldumist ja põlengu likvideerimist, tuulutades hiljem ruumid.

Lilleküla teise põhiauto meeskonnavanem Kait Talve osutas kannatanule esmaabi ning kiirabi saabumise ajaks oli kannatanu teadvusel ning tema seisund paranenud.

Tänu Dmitri ja Garry oskuslikule ja kindlakäelisele tegutsemisele suudeti kiiresti avada korteri lukustatud uks, leida ja välja tuua kannatanu ning likvideerida tulekahju, tekitamata korterile lisakahjustusi.ERGO SAARESTIK, Loksa päästekomando päästja. Staa˛ 13. aastat
Elupäästja III klassi medal
  


29. septembril 2015 kell 21:55 teatati, et Harjumaal Kolga-Aabla külas on süüdatud maja seinast 2 meetri kaugusel olev prahihunnik. Leegi kohal olevad elektriliinid olid läbi põlenud ning maja sein, mis oli tulikuum ja iga hetk süttimas. Samuti teatati, et majas võib viibida inimene.

Teatajaks oli sündmuskoha läheduses elav Ergo Saarestik, kes on Loksa päästekomando päästja. Ergo, asudes koheselt tegutsema, sisenes majja ning tassis kannatanu välja värske õhu kätte. Loksa päästekomando päästja Ergo Saarestiku kiire ja oskuslik tegutsemine väljaspool tööaega päästis sündmuskohal majaomaniku elu.
HANNO GRÜNTHAL, Loksa päästekomando päästja. Staa˛ 3. aastat
Elupäästja III klassi medal
  


2. veebruaril 2015 teatati, et Kahala järvel on läbi jää vajunud kalamees. Loksa päästekomando pinnaltpäästjad reageerisid sündmusele. Peagi selgus, et ligipääs järve äärde oli raskendatud - järveni viis ligi 300 meetri pikkune kitsas teelõik. Kannatanu asus kaldast kaugel ning oli jääkülmas vees viibinud juba ligi 30 minutit.

Koheselt läks kannatanule appi pinnaltpäästja Hanno Grünthal. Hanno päästis kontaktivõimetu ja jää külge klammerdunud kannatanu jääaugust ning toimetas ta kaldale, kus kannatanu anti üle kiirabile. Vaatamata raskesti ligipääsetavale sündmuskohale ja kannatanu kaugusele järve kaldast, kestis päästeoperatsioon sündmuskohale jõudmisest kuni kannatanu kiirabile üleandmiseni kõigest 10 minutit.

Hanno Grünthali kiire ja oskuslik tegutsemine sündmuskohal tagas eduka päästetöö, mille tulemusena õnnestus päästa inimelu.ANDREI BIBA, Kesklinna päästekomando päästja. Staa˛ 17. aastat

Päästeteenistuse Medal   
ANDREI DROBOTUN,
Kesklinna päästekomando päästja. Staa˛ 6. aastat

Elupäästja III klassi medal   


28. detsembril 2015 kell 16:22 sai Tallinna Kesklinna päästekomando väljakutse Majaka tänavale, kus põles kortermaja neljanda korruse korter.

Kesklinna päästekomando päästetöödejuht andis Andrei Bibale ja Andrei Drobotunile korralduse siseneda korterisse esmaste tulekustutusvahenditega ning leida võimalik kannatanu. Korter kuhu siseneti, oli täitunud paksu suitsuga. Andrei Biba ja Andrei Drobotun leidsid termokaamera abil põlevast voodist abitus seisundis kannatanu ning toimetasid ta korterist välja koridori. Sealt toimetasid teise päästemeeskonna liikmed kannatanu kiirabiautosse. Andrei Biba ja Andrei Drobotun jätkasid korteris tulekahju kustutamist.

On märkimisväärne, et alates sündmuskohale saabumisest, kuni kannatanu kiirabiautosse transportimiseni, läks aega vaid kuus minutit.

Tänu Andrei Biba ja Andrei Drobotuni kiirele ja oskuslikule tegutsemisele sündmuskohal õnnestus päästa inimelu.
MARTIN KATTAI, eraisik
Peadirektori tänukiri


8. detsembril 2015 kell 7.24 tegi Martin Kattai oma igapäevaste tööülesannete täitmisel ringkäigu ümber SPA Tervise Paradiisi. Ringkäigu ajal kuulis ta mere suunas kõrkjate läheduses inimese nõrka appihüüet. Väljas oli varahommikul pime ja kõrkjate piirkond vesine ning pehme, mille tulemusel ei saanud Martin väga lähedale minna. Martin helistas kiirelt abi saamiseks hädaabinumbrile. Kohale saabus päästemeeskond, kes alustas hädasoleva inimese otsinguid pinnaltpäästja isikukaitsevarustuses. Jõudes kohakuti SPA Tervise Paradiisi hoonega, märkasid päästjad kaldal lambiga varustatud inimest, kes osutas roostikupuhmale. Päästjad kasutasid luurel termokaamerat ja leidsid selle abil roostikust puusadeni mudasse vajunud inimese. Päästjad sumasid läbi jäise vee kannatanuni, kes külmast kangestunud sõrmedega üritas end tulutult mudasest lõksust päästa. Ühiste jõupingutuste tulemusena õnnestus kannatanu vabastada ning anti üle kiirabile, kes hüpotermias mehe haiglasse viis. Tänu Martin Kattai tähelepanelikkusele, kiirele ja oskuslikule tegusemisele õnnestus koos päästjatega abivajaja külmast mudast kiirelt päästa. Muidu oleks see külm hommik kannatanu jaoks võinud jääda viimaseks.Allikas: Päästeameti 16.02.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.