Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Läti ja Eesti põllumajandustootjate konverentsil arutatakse keskkonnahoiu küsimusi (2016-02-11 10:05:07)


15. ja 16. veebruaril toimub Jelgavas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ja Läti Põllumeeste Liidu koostöös projekti "GreenAgri" konverents, millel arutatakse Eesti ja Läti põllumajandusliku keskkonnakaitse küsimusi ja tutvustatakse võimalusi orgaaniliste väetiste efektiivseks käitlemiseks Läänemere piirkonna riikides. Konverents on suunatud Eesti ja Läti põllumajandustootjatele. Eestist osaleb konverentsil üle 20 põllumajandustootja, nõustaja, ametniku ja teadlase.

"Eesti ja Läti põllumajandustootjate ühiskonverents annab hea võimaluse naaberriikide parimate praktikate, kogemuste ja teadmiste vahetamiseks põllumajandustootmise ja keskkonnakaitse sõlmküsimustes. Konverentsil tutvustatakse mõlema riigi keskkonnaalast seadusandlust ning arutatakse võimaluste üle, kuidas karmistuvate keskkonnanõuete valguses säilitada põllumajandus ettevõtete konkurentsivõime ja tootlikkus. Eestis on uue veeseaduse valguses väga teravalt üleval küsimus, kuidas tulevikus korraldada ettevõtetes nõuetekohane sõnniku käitlemine ja muuhulgas säilitada ka võimalus lihaveiste karjatamiseks siseveekogude ääres ," rõhutas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja keskkonnavaldkonna juht Ann Riisenberg.

Eestist esinevad konverentsil Keskkonnaministeeriumi merekeskkonna osakonna juhataja Rene Reisner, kes annab ülevaate hiljuti jõustunud veeseaduse muudatustest. Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi mullateaduse ja agrokeemia osakonna juhataja Alar Astoveri ettekanne käsitleb toitainete ringlust mullas. Tallinna Tehnikaülikooli keemiainstituudi projektijuht Peep Pitk annab ülevaate loomakasvatuse kõrvalsaaduste keskkonnasõbralikest ning efektiivsetest käitlusviisidest ning Eesti Taimekasvatuse Instituudi agrotehnoloogia osakonna juhataja Kalvi Tamm tutvustab Läänemere piirkonnas kasutatavaid innovatiivseid sõnnikulaotamistehnoloogiaid.

Konverentsi kavas on ka Läti lektorite ettekanded orgaaniliste väetiste käitlemise alasest seadusandlusest, mulla viljakusest ja väetusplaanidest, Läti Põllumajandusülikooli seirealasest tegevusest ning lõunanaabrite juures elluviidud erinevate sõnniku käitlemise projektide kogemustest. Konverentsi raames tutvutakse farmide külastuse käigus ka Läti põllumeeste kogemustega keskkonnasõbralikul põllumajandustootmisel.

Konverentsist võtavad osa Eesti ja Läti põllumajandustootjad, konsulendid, lisaks ka põllumajandusorganisatsioonide ja teadusasutuste esindajad Põhja- ning Baltimaadest.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda koostöös Läti Põllumeeste Liiduga viib aastatel 2015-2019 läbi projekti GreenAgri, mille eesmärgiks on vähendada Eestis ja Lätis põllumajandustegevusest taimetoitainete pinnavette leostumist ning sealt edasi Läänemerre kandumist, säilitades samas tootjate konkurentsivõime. Projekti GreenAgri elluviimist toetab Euroopa Liit Interreg Kesk-Läänemere Programmi 2014-2020 raames.

Konverentsi kava leiab kodulehelt http://epkk.ee/uudised2/latis-toimuval-pollumajandustootjate-konverentsil-arutatakse-keskkonnahoiu-kusimusi/

 

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja 11.02.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.