Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Õiguskomisjon arutas kanepi legaliseerimise teemal laekunud pöördumist (2016-02-10 01:38:11)

Riigikogu õiguskomisjon arutas laekunud kollektiivset pöördumist, mille algatajad soovivad legaliseerida kanepi kasutamist ja kasvatamist oma tarbeks ning hõlbustada raviotstarbel kasutatava kanepi kättesaadavust. Samuti soovitakse pöördumises, et kanepi müügiks kehtestataks riiklik regulatsioon ja kontroll. Kollektiivne pöördumine sisaldab ka üleskutset töötada välja, võtta vastu ja viia ellu strateegia narkosurmade vähendamiseks Eestis.

„Komisjon kuulas täna ära erinevad osapooled – nii pöördumise algatajad kui ka sise-, justiits- ja sotsiaalministeeriumi esindajad, samuti politsei ja tervisekaitse esindajad,“ lausus õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof. „Uimastisõltlaste võõrutusvõimalusi tuleks Eestis kiiremas korras parandada. Samuti tuleks üle vaadata karistuspoliitika rakendamine – oluline pole alati noore inimese iga hinna eest karistamine vaid veelgi olulisem on tema suunamine võõrutusprogrammi.“

Pikhofi sõnul lubas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tegeleda võõrutusravi arendamisega ning justiitsminister Urmas Reinsalu karistuspoliitika küsimustega. Samuti märkis Pikhof, et riik peaks üle vaatama kanepi raviotstarbel kasutamise võimalused.

Ministeeriumite esindajad, politsei ja tervisekaitsjad ei toetanud istungil kanepi kasutamise ja kasvatamise legaliseerimist.

Pikhof lausus, et komisjon koguneb mõne kuu pärast selles küsimuses uuesti ja pärib ministeeriumitelt, milliseid samme on astutud.

 

Allikas: Riigikogu.ee

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.