Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Noorte meeleavaldus Toompeal tõstatab tarbijate jaoks olulisi küsimusi (2016-02-08 13:14:30)


Õpilasfirma SIBIS eestvedamisel kogunevad õpilased ja linnanoored täna Toompeale, et avaldada toetust Eesti põllumeestele.

Põllumajandus-kaubanduskoja, põllumeeste keskliidu ja talupidajate keskliidu hinnangul on linnanoorte toetus Eesti põllumeestele äärmiselt oluline ning meeleavaldus juhib tähelepanu põllumajanduse strateegilisele tähtsusele kõigi tarbijate ja riigi jaoks.

"Õpilaste poolt korraldatud meeleavaldus näitab selgelt, et Eesti põllumajanduse hea käekäik pole pelgalt põllumeeste kitsas huvi, sellest sõltub kõikide tarbijate toidulaud ja maaelu areng laiemalt. Tänases olukorras on võtmetähtsusega, et nii riik kui tarbijad väärtustaksid kohalikku toidutootmist," ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

"Põllumajandusturgude keerulise olukorra põhjused peituvad suurel määral meie kõigi julgeoleku kindlustamiseks tehtud poliitilistest otsustest ja kaubandussanktsioonidest, mistõttu on vajalikud ka riigipoolsed leevendusmeetmed," selgitas Eesti Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees Vahur Tõnissoo.

"Ühineme õpilaste üleskutsega ja kordame üle oma varasemad nõudmised, et riik maksaks põllumajandustootjate olukorra parandamiseks välja Euroopa Liidu poolt lubatud mahus põllumajanduse üleminekutoetused. Üleminekutoetused on vältimatuks osaks meie tootjate jaoks võrdsete konkurentsitingimuste tagamisel naaberriikide tootjatega," lisas Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhatuse aseesimees Leho Verk.

Meeleavalduse korraldaja, talutoidu turustamisega tegeleva õpilasfirma SIBIS on meeleavalduse eel teinud riigile ettepaneku maksta p õllumeestele EL-i poolt lubatud mahus üleminekutoetused, sest erinevalt makstavad toetused naaberriikide vahel teevad konkurentsi ebaausaks. Samuti on tehtud ettepanek, et riigil peab olema kindel plaan, kuidas Eesti põllumajandust arendada. Põllumajandus peab muutuma tasuvaks. Meelevaldusel tuletatakse ka tarbijatele meelde, et eestimaise toidu tarbimisega toetatakse meie põllumeest. Eesti põllumees saab toota, kui Eesti inimene tema toodangut tarbib. Eestimaalased peaksid eelistama kvaliteetset toodangut, mille eest põllumees ka väärilist tasu saab.Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja,

Eesti Põllumeeste Keskliidu,

Eestimaa Talupidajate Keskliidu 08.02.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.