Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tallinna Botaanikaaed kutsub näitusele „Rahvussümboleid kaugelt ja lähedalt” (2016-02-05 00:09:35)


Tallinna Botaanikaaia juubeliaasta esimene näitus toimub 13.-21.veebruarini, kus tutvustatakse ligi 150 riigi sümboltaimi, -linde ja -loomi.

Kõige tähtsamad rahvussümbolid on lipp ja vapp. Vähem on teada, et igal rahval on ajast-aega olnud ka eriti armastatud taimed, loomad ja linnud, kellest mõned on valitud rahvussümbolina esindama maad ja rahvast. „Rahvustaimede hulgas on meilegi teada-tuntud aia- ja metsataimi. Nii näiteks on lähimate naabrite lätlaste rahvuslill härjasilm, soomlastel maikelluke ja venelastel kummel,“ räägib Tallinna Botaanikaaia direktor Karmen Kähr. Kuid taimesümbolite hulgas on palju eksootilisi ja põnevaid taimi nagu kuveidi kaamelipusa, panama tuvikäpp, bermuda sininokk, malta ürgjumikas, kelle nimi juba ise ütleb, millise riigi rahvas teda üle kõige armastab. „Näitusel saabki teada, miks neid austatakse, kuidas kasutatakse ja millised nad välja näevad,” kutsub Kähr väljapanekut uudistama.

Sissepääs botaanikaaeda tavapiletiga hinnakirja alusel.

 

Allikas: Tallinna Botaanikaaia pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.