Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Varjupaigataotlejate majutuskeskusesse omavoliliselt sisenenud meeste suhtes alustati kriminaalmenet (2016-02-02 08:41:25)


Reedel, 29. jaanuaril õhtupoolikul sõitsid varjupaigataotlejate majutuskeskuse juurde viis meesterahvast, kellest kolm sisenesid omavoliliselt ühe varjupaigataotleja eluruumi ning ei allunud keskuse juhataja korraldusele lahkuda. Politsei alustas korda rikkunud meeste suhtes kriminaalmenetluse.

29. jaanuaril kella 16.45 paiku sai politsei teate, et Väike-Maarja vallas Vao külas varjupaigataotlejate majutuskeskuse ees on viis lärmavat meesterahvast. Kolm meest sisenesid omavoliliselt majutuskeskuse ruumidesse ning ka ühe varjupaigataotleja eluruumi. Mehed olid majutuskeskuse elanike suhtes vaenulikult meelestatud ja provotseerisid kaklust. Mehed ei allunud keskuse töötajate korduvatele korraldustele lahkuda ning läksid ära peale seda, kui juhtunust teavitati politseid.

Politsei jõudis sündmuskohale kümnekonna minutiga, kuid selleks ajaks olid mehed lahkunud. Sõiduki ja isikute kirjelduse alusel peatasid Lõuna prefektuuri politseinikud Tartus sõiduauto Audi80. Viiest autos olnud mehest neli olid alkoholi tarvitamise tunnustega, sõiduauto juht oli kaine. Kõik mehed on varasemalt kriminaalkorras karistatud.

Politsei alustas antud juhtumi kohta kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi 266 alusel, mis käsitleb omavolilist sissetungi elamiseks kasutatavasse ruumi.

Ida prefektuuri operatiivjuht Tarvo Kruubi sõnul on majutuskeskus varjupaigataotlejate eluruum ning keskus on avatud vaid kutsutud külalistele. "Tänu tunnistajatele ja videokaamera salvestustele on teo toime pannud mehed politseile teada. Samuti on olemas tõendid meeste argessiivse käitumise kohta. Praegu selgitame välja seda, mis ajendas Lõuna-Eestist pärit joobes seltskonda Vao külla ja tagasi sõitma. Kuigi juhtunu käigus keegi vigastada ei saanud, ohustavad sellised käigud mitte ainult majutuskeskuse inimeste, vaid kõigi Vao küla elanike turvalisust," sõnas Kruup.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti02.02.2016 teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.