Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tallinna Botaanikaaias toimub täna konverents „Inimmõju Tallinna keskkonnale“ (2016-01-28 11:37:55)


Täna Botaanikaaias toimuval konverentsil „Inimmõju Tallinna keskkonnale – Rohelised pealinnad täna ja homme“ võetakse fookusse Euroopa Rohelise Pealinna tiitel ja Eesti linnade väljakutsed seoses kliimamuutusega kohanemisega.

Euroopa Roheline Pealinn on tiitel, millele kandideerib 2018. aastaks ka Tallinna linn. Tegemist on Euroopa Komisjoni eestvedamisel toimuva konkursiga, kus igal aastal valituks osutuv linn on oma silmapaistvate keskkonnanäitajate ja innovatiivsete keskkonnalahenduste poolest eeskujuks ka teistele linnadele.

„Euroopa Rohelise Pealinna idee algatas 2006. aastal Tallinna linn ja nüüd püüame ka ise 2018. aastal selle tiitlini jõuda,“ kommenteeris Tallinna keskkonnaameti juhataja kohusetäitja Relo Ligi. „Konkurss on tihe, sest lisaks Tallinnale soovivad Euroopa Rohelise Pealinna staatust veel kuus Euoopa linna, “ lisas Ligi.

Konverentsi peaesinejad on esindajad kolmest seni Euroopa Rohelise Pealinna tiitlini jõudnud linnast – Vitoria-Gasteizist, Kopenhaagenist ja Essenist – kes jagavad oma kogemusi Roheliseks Pealinnaks saamisest, linnade järgmistest keskkonnaeesmärkidest ja linnaelanike tegevusse haaramise plaanidest.

Konverentsi teises pooles vaadatakse tulevikku: arutatakse, milliseid probleeme võivad kliimamuutused käesoleva sajandi lõpuks Eesti linnadele ja linnaelanikele tekitada ja kuidas saaks nende uute tingimustega kohaneda. Eesti riikliku kliimamuutuste mõjuga kohanemise strateegia ja rakenduskava ettevalmistamise käigus on valminud põhjalikud ülevaated kliimamuutuste mõjudest ja sobilikest kohanemismeetmetest Eestis. Konverentsil käsitletakse neid teemasid linnade kontekstis.

„Inimmõju Tallinna keskkonnale“ on pikaajalise traditsiooniga konverents, mida on korraldatud Tallinna Botaanikaaias juba alates 1986. aastast. Järjekorras seitsmes konverents juhatab sisse ka Tallinna Botaanikaaia 55. sünnipäeva-aasta. Üritus on eelkõige suunatud linnaplaneerijatele ja -arhitektidele, linnamajanduse- ja keskkonnaspetsialistidele ning teistele linnakeskkonnahuvilistele.

Päevakavaga saab tutvuda Tallinna Botaanikaaia koduleheküljel http://tallinnbotanicgarden.org/rohelised-linnad-tana-ja-homme. Tallinna linna taotlusega Euroopa Rohelise Pealinna tiitlile, millest on koostatud ka konverentsi kogumik, saab tutvuda siin: http://www.tallinn.ee/Euroopa-roheline-pealinn-2018.

Allikas: Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse / SEI Tallinna 28. jaanuari 2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.