Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Siret Kotka: juba sel aastal võib tulla puudu eestimaisest sealihast (2016-01-27 00:04:20)


Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis maaeluminister Urmas Kruusele üle arupärimise, millega soovitakse ministrilt kuulda, kuidas plaanib valitsus alanud aastal tõkestada seakatku laia levikut ning milliseid meetmeid on nähtud ette Eesti seakasvatajate kriisiaegseks toetuseks.

„Sigade Aafrika katk on endiselt levinud laialt üle Eesti. Enam kui 400 seakasvatajat on juba pidanud oma tegevuse lõpetama. Kui nii edasi läheb, siis tekib risk, et tulevikus ei suuda Eesti oma kodusigadega Maarjamaa inimesi ära toita ja nõudluse katmiseks tuleb senisest enam importima asuda. Sigade Aafrika katku tõttu on hukatud ligi 23 000 kodusiga. Teades, et katkukolded ei ole vähenenud ja iga päev tuleb nakatunud metssigu juurde, siis soovime maaeluministrilt kuulda, millised on 2016. aastal seakasvatajate toetuseks ette nähtud kriisimeetmed,“ sõnas Riigikogu maaelukomisjoni aseesimees Siret Kotka.

Saadiku sõnul on 2016. aasta riigieelarves põllumajanduse toetuseks ette nähtud 4,6 miljonit eurot, mis seletuskirja kohaselt peaks minema nendele põllumajandusharudele, kus kriis on kõige teravam – piima- ja sealihasektor.

„Paraku on meil alust arvata, et sealihakasvatajad sellest toetusest osa ei saa. Minister peab seda juttu, kas kinnitama või ümber lükkama. Tegelikult vajab sealihasektor märksa suuremat tuge ja pikaajalisemat strateegiat, et tänasest kriisist välja tulla. Kahjuks on meie valitsusel kombeks tegeleda vaid tulekahjude kustutamisega. Selline hiline reageerimine meie põllumehi aga ei aita,“ lõpetas Siret Kotka.

Allikas: Riigikogu.ee

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.