Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Konservatiivne Rahvaerakond: valitsuserakonnad ei pea laste olukorra parandamist vajalikuks (2016-01-20 07:34:06)

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond esitas Riigikogule seaduseelnõu, mis parandaks elatisabi taotlemise korda, kuid eilsel Riigikogu istungil lükati eelnõu valitsuserakondade 53 häälega tagasi.

Eelnõu kohaselt tekiks elatisabi saamise õigus ka neil lastel, keda kasvatab ema või isa asemel eestkostja. Praeguse korra kohaselt makstakse elatisabi üksnes alaealise lapse vanemale.

„Meie soovisime, et eestkoste all olevaid lapsi koheldaks võrdselt kõigi teistega ning elatisabi taotlust saaks esitada ka eestkostja,“ ütles Riigikogu Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liige Raivo Põldaru.

Põldaru sõnul tõukus eelnõu konkreetsest 2015. aasta kohtuasjast, kus kohus määras lapse eestkostjaks olnud vanaemale elatisraha välja, kuid sotsiaalkindlustusamet keeldus seda praegusele seadusele viidates välja maksmast.

Elatisabi on ühekordne riigipoolne abi last üksi kasvatavale ja tema ülalpidamise eest hoolitsevale vanemale. Elatisabi suurus on 96 eurot ning seda makstakse maksimaalset kolm kuud. Riik maksab elatist vanema eest, kes elatist ei maksa, nõudes selle raha temalt hiljem tagasi.

„Ehkki eestkostjale on ette nähtud eestkostel oleva lapse toetust 240 eurot, millele lisandub igakuine lapsetoetus 50 eurot, siis ei tohi unustada, et see raha pole piisav lapse rahuldavaks ülalpidamiseks. Eestkostjaks on sageli lapse vanaema või vanaisa, kellel oleks taolise ühekordse abi järele vajadus tihti suuremagi kui töötaval vanemal,“ ütles Põldaru.

„Paraku näitas valitsuserakondade tänane käitumine, et raskes olukorras laste toetamine ei lähe praegustele valitsuserakondadele korda. Reformierakond, sotsid ja IRL jätsid kasutamata võimaluse tulla appi nende lastele, kelle vanemad hiilivad kõrvale kohustusest oma last toetada.“

Allikas: Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna pressiteade
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.