Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eestit külastab OECD missioon (2016-01-18 17:17:51)


Sel nädalal on Eestis OECD missioon, et koguda täiendavat materjali laiapõhjalise keskkonnaülevaate koostamiseks.


"OECD keskkonnaülevaade annab meile hea võimaluse saada väljastpoolt tagasisidet oma keskkonnapoliitikale ja keskkonnavaldkonna juhtimisele. Ülevaade ei selgita välja ainult probleeme ja kitsaskohti, vaid annab ka kasulikke teadmisi ja konkreetseid soovitusi erinevate keskkonnakaitse valdkondade edasiarendamiseks," selgitas Keskkonnaministeeriumi asekantsler Harry Liiv.

OECD koostab iga liikmesriigi kohta keskkonnaülevaate kord kümne aasta jooksul. Selle raames hinnatakse nii keskkonnasektori üldist toimimist, kui ka arenguid sisulistes valdkondades nagu näiteks kliima, vesi, õhk, jäätmed, loodukaitse. Samuti hinnatakse ka horisontaalseid valdkondi nagu keskkonnakorraldus ja rohekasv.


Eraldi on tähelepanu all need teemad, mida on ülevaadet tellinud riik ise välja valinud. Eesti puhul on nendeks teemadeks jäätmemajanduse korraldus ja kaevandamine ning keskkonnakaitse. Nendes valdkondades loodame saada süvaanalüüsi ja asjalikke soovitusi edaspidiseks rakendamiseks.


Nädala jooksul kohtutakse nii Keskkonnaministeeriumi, kui ka teiste ministeeriumide ja ametite esindajatega, samuti erinevate organisatsioonide, ettevõtete ja ülikoolide esindajatega.


OECD delegatsioon tuleb Eestisse missioonile 18. jaanuaril ning keskkonnaülevaade avalikustatakse 2017. aasta alguses.


Eesti liitus OECDga 9. detsembril 2010. Kokku on liikmesriike 34.


Eesti alustas OECD-le keskkonnaandmete esitamist 2008. aastal. Praegu on OECD andmebaasis Eesti keskkonnaandmed aastatest 1990–2014.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi 18.01.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.