Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kuu lõpus toimuvad üle Eesti Teaduslahingu esimesed osavõistlused (2016-01-13 11:43:43)


25.-29. jaanuarini toimuvad kõigis maakondades ja Tallinnas Teaduslahingu esimesed osavõistlused, kus kolmeliikmelised võistkonnad otsivad vastuseid erinevaid valdkondi kombineerivatele „käed-külge“ ülesannetele. Piirkondade parimad pääsevad edasi Tartus toimuvasse superfinaali, mis toimub 15. aprillil.

„Teaduslahingus saavad õpilased panna proovile oma loovuse ja meeskonnatöö, samuti laialdased teadmised maailmaasjadest, mis siiski pole esmatähtsad,“ rääkis Teaduslahingu korraldaja Marge Thetloff, kes rõõmustas rekordarvu osalejate üle – kokku osaleb eelvoorudes 170 võistkonda sajast koolist.

Teaduslahing on võistlus koolinoortele, mis toob õpilased põnevasse loodus- ja täppisteaduste maailma. Igapäevaelus ette tulevatele probleemidele ja teaduslikele küsimustele pannakse käed külge ning leitakse läbi katsetamise ja meeskonnatöö lahendus. Teaduslahingus võtavad mõõtu 7.-9. klasside kolmeliikmelised võistkonnad.

Teaduslahingu peakorraldajaks on erinevate Eesti ülikoolide tudengeid ühendav „Elus teadus“, mille peamiseks eesmärgiks on tutvustada maa ja toiduga seotud valdkondi ning loodus- ja tehnikateadusi. Teaduslahingus osalemine on kõigile tasuta. Teaduslahingu toimumist toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Teadusagentuur, Eesti Maaülikool, Tartu Ülikool, Total Eesti, RMK ja City Motors.

Teaduslahing pälvis 2015. aasta Eesti teaduse populariseerimise auhinna riiklikul konkursil peapreemia kategoorias „Parim uus algatus teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel“.

Täpsemat infot võistluse kohta leiab aadressilt http://teaduslahing.emu.ee/

Allikas: Eesti Maaülikooli 13.01.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.