Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
2000 ettevõtet vabaneb pakendiauditi tegemisest (2015-12-17 04:06:47)
Meil on heameel teiega jagada, et A-Tolliagentuuri koostöö Kaubandus- ja Tööstuskoja, Riigikogu Keskkonnakomisjoni ja Audiitorkoguga on aidanud kaasa olulise muudatuse jõustumisele - 9. detsembril 2015 võttis Riigikogu vastu pakendiseaduse muudatuse, mille kohaselt vabastatakse alates 2016. aastast pakendiauditi tegemisest need väikeettevõtted, kelle turule lastav pakendikogus jääb alla 5 tonni. Selliseid ettevõtteid on Eestis ligikaudu 2000 ning nende turule lastav pakendikogus jääb alla 2% kogu Eesti pakendivolüümist.

Muudatus toob leevendust ka nendele pakendiettevõtetele, kes siiski peavad pakendauditit tegema - edaspidi rakendatakse vaid piiratud kindlustandvat töövõttu, mis olemuselt sisaldab vähem protseduure ning peaks ka hinnalt odavam olema (hinnanguliselt ca 50% võrreldes põhjendatud kindlustandva töövõtuga).

Pakendiaudit vs. pakendiarvestus

Kuna antud väljendid on sarnased, siis juhime tähelepanu sellele, et ettevõtetel säilib jätkuvalt nii pakendiarvestuse kohustus kui ka valmisolek Maksu- ja Tolliameti ning Keskkonnainspektsiooni kontrollideks.

Allikas:  A-Tolliagentuur OÜ 17.12.2015 teade 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.