Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Õigusliku segaduse ärahoidmiseks tuleb kooseluseadus tühistada (2015-12-11 16:48:48)


Kuna Riigikogu ei jõua sel aastal vastu võtta kooseluseaduse rakendusakte, tuleb õigusliku segaduse vältimiseks kooseluseadus tühistada, leiab Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon.

„Konservatiivse Rahvaerakonna visa töö tulemusel õnnestus Riigikogus sel aastal blokeerida rakendusaktide jõustamine. Meie hinnangul, mida toetavad justiitsminister ja mitmed nimekad õiguseksperdid, kooseluseadus ilma rakendusaktideta ei kehti,“ ütles Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Martin Helme.„Õigusliku kempluse ärahoidmiseks on lahendus olemas. Konservatiivid on esitanud koos teiste fraktsioonide saadikutega kooseluseaduse tühistamise eelnõu. Kooseluseadust toetav sotsiaalkomisjoni sotsialistist esimees Helju Pikhof hoiab seda eelnõu juba kolm nädalat oma laual kinni. Aeg on tõele näkku vaadata, kooseluseadus on õiguslik praak, mis tuleks esimesel võimalusel prügikasti saata.“

Konservatiivne Rahvaerakond on valmis ka selleks, et uuel aastal rakendusseaduse eelnõu menetlemist jätkatakse. Erakond on esitanud seaduseelnõule 260 parandusettepanekut.

„Kui kõik eelnõule esitatavad ettepanekud teisel lugemisel läbi hääletada ja võtta hääletuste eel kümme minutit vaheaega, toob see Riigikogule kaasa pika tööseisaku, mille järel me teeme igal juhul ettepaneku eelnõu menetlusest välja hääletada,“ ütles Helme. 

„Rahvaerakond kavatseb kasutada kõiki seadusest tulenevaid võimalusi kooseluseaduse läbikukutamiseks.“

Helme sõnul lammutab kooseluseaduses abielu asemel kasutatud termin “registreeritud kooselu” olemasolevat õigussüsteemi ning teeb olukorra absurdsete seaduste rakendamisel maksimaalselt segaseks. „Eriti kahetsusväärne on, et antud seaduse ja selle rakendusaktide varjus püütakse anda riigi tunnustus samasooliste kooselule, mille vastu on küsitluste järgi valdav osa Eesti elanikest.”

Allikas: Konservatiivse Rahvaerakonna 11.12.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.