Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kolmandal advendipühapäeval lauldakse jõululaule ja tutvustatakse Lucia päeva traditsioone (2015-12-11 04:44:28)


Pühapäeval ehk luutsinapäeval, 13. detsembril kell 16 süüdatakse Tartu Raekoja platsil kolmas advendiküünal.


Kolmanda küünla süütamine langeb sellel aastal luutsinapäevale, Põhjamaades Lucia päevale, millele vana ehk Juliuse kalendri järgi järgnes aasta pikim öö. Pimedust tõrjuvad ning talve- ja jõululaule esitavad saabuval pühapäeval raeplatsil kuue Tartu kooli lastekoorid ja naiskoor Emajõe Laulikud. Lucia päeva traditsioone tutvustavad tseremoonial Tartu ülikooli skandinavistika osakonna üliõpilased.
Esinejate ja üliõpilastega ühinevad ning tartlasi tervitavad abilinnapea Tiia Teppan ja Tartu Maarja koguduse õpetaja Joona Toivanen.


Raeplatsile kerkinud kuusemets ootab endiselt kiikujaid ja pakub tegevust, turnimis- ja kiikumisrõõmu. Ka ootab kiigemetsas laste kirju jõuluvana postkast. Kui lapsed oma aadressi jõuluvanale teada annavad, vastab taat neile kindlasti tervitusega.

Samuti kutsub kiigemetsa ja Jõululinn Tartu meeskond kõiki küpsetama piparkoogimaju ning esitama neid näitusele "Piparkoogi-Tartu", mida saab 18.−24. detsembrini vaadata raekoja platsil. Piparkoogimaju võetakse kiigemetsas vastu alates 16. detsembrist.

Allikas: Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.