Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Päästeameti soovitused järgnevaks ööpäevaks (2015-12-07 00:36:32)


6. detsembri hommikul kogunes Lääne päästekeskuses ametkondade esindus, et läbi rääkida eelmise ja järgneva ööpäeva mured ja rõõmud seoses tugeva tuule ning merevee tõusuga.

5. detsembri hommikust 6. detsembri varahommikuni said päästjad tugeva tuule tõttu üle Eesti 87 väljakutset. Väljakutsed jagunesid järgnevalt Harjumaal 12, Hiiumaal 2, Ida-Virumaal 4, Jõgevamaal 4, Järvamaal 1, Läänemaal 4, Põlvamaal 5, Pärnumaal 6, Raplamaal 5, Saaremaal 19, Tartumaal 3, Valgamaal 8, Viljandimaal 8, Võrumaal 9. Peamiselt oli tegemist sõiduteele ja elektriliinidesse langenud puudega.

Riigi Ilmateenistuse viimane prognoos lubab edela tuule tugevnemist peale lõunat ning merevee tõusu. Veetase tõuseb kõikjal Eesti läänerannikul 130-160 cm, Pärnu lahes 170-190 cm üle keskmise taseme. Üleujutusaladel olevad teed ja tänavad suletakse juba ennetavalt. Jälgige liiklemisel ajutisi piiranguid.

Eraldi soovib Päästeamet rõhutada autodega liikumist ja nende parkimist üleujutuspiirkondadesse katastroofiturismi eesmärgil. Ärge minge ilma hädavajaduseta üleujutuspiirkondadesse! See võib olla ohtlik teile endile, kahjulik teie sõidukile ning takistada operatiivteenistuste tegevusi. Ajutiselt paigaldatud liiklusmärgid ei ole pandud tänavatele niisama, nende eiramine on liiklusseaduse rikkumine ning ka karistatav. Ka kindlustused ei pruugi korvata teie võimalikku kahju, kui olete eiranud liiklusseadusest tulenevaid reegleid.

Päästeamet soovitab jätkuvalt kõigil olla kursis kõige värskemate ilma prognoosidega. Kui elate üleujutuspiirkonnas tehke võimalikke ettevalmistusi juba enne veetaseme tõusu. Uurige, millise veetaseme korral võib teie majapidamine olla ohus. Selles aitab maaameti üleujutuste kaardirakendused, vaata otse Pärnu ja Haapsalu üleujutuspiirkondasid.

Kui mereveetase tõuseb nii, et ohustab teie hooneid, siis käituge järgnevalt:

  • üleujutusaladele jäävate autode omanikel soovitame sõidukid parkida kõrgematele kohtadele või avalikele parkimisplatsidele;
  • olge valmis võimalikeks elektrikatkestusteks;
  • kui üleujutus võib ohustada teie elektrikappe või kui lahkute kodust, lülitage elekter välja;
  • jälgi meediat ja värskeid prognoose;
  • ära liigu üleujutatud piirkonnas;
  • hoia eemale üleujutatud alajaamadest, samuti elektriseadmetest ja -kaablitest.

Täpsemad juhised on leitavad http://päästeamet.ee/et/kodanikule/loodusjoud/uleujutus.html ja http://päästeamet.ee/et/kodanikule/loodusjoud/torm.html ning nõu saab küsida ka päästeala infotelefonilt 1524.

Päästeamet koos partneritega jälgib pidevalt ilma muutusi ning analüüsib võimalikke probleeme. Päästeteenistus on pidevas valmisolekus reageerima kõikidele sündmustele. Koostöös politseiga teavitatakse üleujutuspiirkonnas elavaid inimesi võimalikest ohtudest.

Hädaabi saamiseks ning otsest ohtu kujutavatest purustustest teatage hädaabinumbril 112.

Elektrikatkestustest tuleb teatada Elektrilevi rikketelefonil 1343.

Infot teeolude kohta saab maanteeinfo numbrilt 1510.

Tugevast tuulest tingitud ja merevee taseme tõusust tingitud sündmusi ning soovitusi jälgi ka Päästeameti Facebooki leheküljelt https://www.facebook.com/paasteamet või Twitterist https://twitter.com/paasteamet

Allikas: Päästeameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.