Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei- ja Piirivalveamet kuulutas uue politseivormi hanke lõppenuks ja lükkas kõik esitatud pakku (2015-12-04 16:02:30)


Täna, 4. detsembril kuulutas Politsei- ja Piirivalveamet lõppenuks uue politseivormi ja vormi väljastamisega seotud teenuste hanke ja lükkas esitatud pakkumused tagasi. Mõlemad esitatud pakkumised olid hinna poolest samas suurusjärgus, kuid ületasid kavandatud eelarvet.

Uuele politseivormile üleminekuks otsis PPA lepingupartnerit, kes toodab uued vormikomplektid ning võtab enda kanda ka kogu vormivarustusega seotud laoteenuse, veoteenuste, arvepidamise, tellimuste korraldamise jms. Sellisel kujul täisteenuse osutamiseks tegi pakkumuse kaks ettevõtet, kes esitasid üldjoontes võrdväärsed pakkumised. Ühel puhul oli hind veidi soodsam, teise tugevuseks olid paremad garantiitingimused. Mõlema pakkumuse puhul oli vormikomplekti hind planeeritust suurusjärgus kolmandiku võrra suurem, mistõttu lükkas PPA mõlemad pakkumused tagasi.

PPA peadirektori asetäitja Tauno Tuisu sõnul on pakkumuste tagasi lükkamine raske, kuid läbimõeldud otsus. „Tänan hankes osalejaid pakkumuste koostamisel tehtud töö eest. Vormi täisteenuse hange sellisel kujul on esmakordne nii politsei kui ka erasektori pakkujate jaoks ning lepingutingimused tekitasid palju küsimusi. Siiski on tänaseks selge, et pakutud hinnaga ei ole võimalik lepingut sõlmida, sest sellisel juhul võtaksime riigile mitmeks aastaks kohustusi, millele PPA eelarves täna lisakatteallikaid ei ole,“ selgitas Tuisk.

Tuisu sõnul on kaasaegsele vormile üleminek tähtis nii ametnike motivatsiooni kui ka töötingimuste parandamiseks ja PPA läheb vormi täisteenuse pakkuja otsimisega edasi. „Lõppenud hanke raames ei ole meil võimalik täiendavaid läbirääkimisi pidada. Uut hanget ette valmistades vaatame üle lepingutingimused, et teenuse hind tuleks soodsam, kuid me ei saa teha kompromisse vormikomplekti kvaliteedis. Võtame arvesse hankeprotsessi käigus saadud teadmisi ning juba järgmise aasta esimestel kuudel soovime uue hanke välja kuulutada,“ kinnitas Tuisk.

Kuna tegu on rahvusvahelise hankega, mis vältab kuni kuus kuud ning selle järgneb vormikomplektide tootmise periood, siis lükkub uue vormivarustuse kasutuselevõtt aasta võrra edasi ning jääb 2017. aastasse.

Allikas: PPA 04.12.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.