Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet korraldab õpilastele jäätmetekke vähendamise viktoriinid (2015-11-19 11:03:41)


Keskkonnaamet kutsub 6.-7. klassi õpilasi osalema jäätmetekke vähendamise viktoriinides, mis toimuvad kõigis Eesti maakonnakeskustes 24.-26. novembril.

Väljakuulutatud konkurss on üks osa Keskkonnaameti teavituskampaaniast, mis keskendub jäätmetekke vähendamise võimaluste tutvustamisele. Igast koolist saab osaleda kuni kaks neljaliikmelist võistkonda, kes saavad küsimustele vastates panna proovile oma jäätmealased teadmised. Iga maakonna parimat premeeritakse klassi ühiskülastusega Energia Avastuskeskusessse Tallinnas, AHHAA Teaduskeskusesse Tartus või Kohtla-Kaevanduspark-Muuseumisse Ida-Virumaal. Viktoriinide toimumiskohad ja -ajad maakondade kaupa on leitavad Keskkonnaameti kodulehelt http://www.keskkonnaamet.ee/teenused/keskkonnaharidus-2/konkursid-2/2015-3/.

„Loodame, et konkursil osalemine annab õpilastele motivatsiooni tuletada meelde jäätmete vähendamise põhitõed ning viia end kurssi uute teadmistega sortimise ja taaskasutuse vallast. Soovitame viktoriiniks ettevalmistujatel tutvuda ka Keskkonnaameti säästlikku tarbimist propageerivate filmiklippide ning jäätmete vähendamist selgitavate õppematerjalidega, mis on elektroonselt kättesaadavad meie kodulehel
( http://www.keskkonnaamet.ee/teenused/keskkonnaharidus-2/oppematerjalid-2/) . Lisaks on Keskkonnaametil varasematel aastatel valminud jäätmete taaskasutuse raamat „Jäätmete uus elu“,
( http://www.envir.ee/sites/default/files/jaatmete_uus_elu.pdf) mis annab keskkonnahuvilistele ideid, kuidas saaks kasutatud tooteid praktilisel ja põneval moel uuesti tarbida,“ selgitas Mari Kala, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist.

Keskkonnaamet korraldab viktoriine Euroopa seitsmenda jäätmetekke vähendamise nädala raames (EWWR), mille eesmärk on näidata, kuidas tarbimisele suunatud ühiskond mõjutab keskkonda ning rõhutada jäätmetekke vähendamise ja säästva eluviisi omavahelist seost. Novembrikuu viimasel nädalal kutsutakse inimesi üles jäätmeid sortima ning ressursse säästlikult kasutama. Tänavu on teemaks dematerialiseerumine ja hüüdlauseks „Vähem on rohkem!".

Keskkonnaamet on käesoleval aastal läbi viinud 241 jäätmeteemalist õppeprogrammi, kus on osalenud 4770 õpilast.

Keskkonnaameti 19.11.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.