Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kruuse arutas Gruusia põllumajandusministriga koostöövõimalusi (2015-11-03 03:40:18)


Maaeluminister Urmas Kruuse kohtus 02.11.2015 Gruusia põllumajandusministri Otar Daneliaga, kellega arutati koostöövõimalusi Gruusia toiduohutussüsteemi vastavusse viimisel Euroopa Liidu nõuetega, vastastikuseid kaubandussuhteid ning Eesti ja Gruusia teaduskoostööd põllumajanduse valdkonnas.

"Eesti toetab Gruusia püüdlusi Euroopa Liiduga liitumisel ja saame oma kogemuse põhjal jätkata nõustamist eelkõige Gruusia toiduohutuse vastavusse viimisel EL nõuetega," sõnas Kruuse. "Senine koostöö on toonud edukaid projekte nii piimanduses kui tõuaretuses ja loonud edasisi müügikontakte, mis on viinud reaalsete tehinguteni."

Ministri sõnul on Eestil ja Gruusial koostöökohti ka põllumajandussaaduste kaubanduses. "Meil on põllumajandussaaduste kaubanduses sarnaseid probleeme, kui me räägime näiteks Venemaa turust. Ka Eesti ja Gruusia omavahelises kaubanduses on kasutamata potentsiaali, mida oleme järjest enam avamas," rääkis Kruuse.

Gruusia oli 2014. aastal Eesti kaubanduspartnerina põllumajandussaaduste ja toidukaupade ekspordis 66. kohal (258 000 euro väärtuses) ja impordis 41. kohal (1,9 mln euro väärtuses). Tänavu jaanuarist kuni augustini on Eesti põllumajandussaadusi ja toidukaupu Gruusiasse eksporditud 741 026 euro väärtuses, millest üle poole moodustavad piim ja piimatooted (piimapulber). Piimapulbri eksport Gruusiasse algas 2014. aastal.

Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu teatel on tänu arengukoostööprojekti "Veiste tõuaretusalaste abinõude rakendamine Gruusia piimakasvatuse ettevõtetes" kontaktidele Gruusiasse müüdud kaks koormat tõuloomi; tegemist on pärast Eesti taasiseseisvumist esimeste Gruusiasse müüdud tõuveistega. Eestist pärit tõuveiseid eksponeeritakse 18.-20. novembrini toimuval messil Tbilisis.

Viimastel aastatel on Eesti aidanud Gruusia põllumajandussektorit toiduohutusreeglite alastes projektides (2012-2013, 2014, 2015). Käimas on näiteks HACCP-meetodil põhineva toiduohutuse enesekontrolli süsteemi põhimõtete tutvustamine Gruusia väikestes juustutööstustes ning tänavu detsembrini kestab Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu projekt, mille raames koolitatakse Gruusia piimakarjakasvatajaid veiste tõuaretuse teemal. Gruusia on kuni aastani 2020 üks Eesti arengukoostöö prioriteetseid sihtriike.

Gruusia põllumajandusminister Otar Danelia on Gruusia peaministri delegatsiooniga Eestis visiidil 2. ja 3. novembril.

Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.