Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti Maaülikooli kuratooriumi esimeheks valiti Madis Ajaots (2015-10-31 09:15:54)


30. oktoobril kogunes esimest korda Eesti Maaülikooli uue kuratooriumi koosseis, kus valiti kuratooriumi esimeheks tegevpõllumees, teraviljakasvataja Madis Ajaots.

Lisaks valiti kuratooriumi aseesimeheks Tiina Saron Eesti Piimaliidust ning kuratooriumi esindajaks maaülikooli nõukogus määrati Margo Külaots, AS Fortum Tartu juhatuse esimees.

Madis Ajaotsa sõnul võttis kuratooriumi koosseis üheks eesmärgiks maaülikooli vastutusvaldkondade maine parandamise ühiskonnas, et oleks tagatud ka maaelu teaduspõhine järelkasv. " Kuratoorium on oma valdkonna ekspertide esinduslik kogu, kes saavad kaasa aidata ka teooria ja praktika sidumisele. Noored peaksid õpingute jooksul olema pidevalt kursis oma valdkonna ettevõtetega, saades sealt teooria kõrvale praktilist ja tänapäeva tehnoloogiatega põimitud kogemust," võttis Ajaots kokku kuratooriumi seisukohad.

Eesti Maaülikooli kuratooriumi uues koosseisus on Madis Ajaots, Margus Ameerikas, Tanel-Taavi Bulitko, Veljo Ipits, Toomas Kevvai, Margo Külaots, Reno Laidre, Toomas Lepp, Lembit Lump, Andres Onemar, Ivari Padar, Tiina Saron, Tiina Toomet, Jaan Õunapuu ning Helir-Valdor Seeder.

Vastavalt ülikooliseadusele on kuratoorium ülikooli ning ühiskonda siduv nõuandev kogu, mille liikmed nimetab Vabariigi Valitsus, kuulates ära ülikooli seisukoha. Kuratooriumil on 11-15 liiget ning kuratooriumi volituste kestus on kolm aastat.

Allikas: EMÜ pressitede

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.