Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandus-Kaubanduskoda kutsub Tallinna Toidumessil piimabaari (2015-10-28 17:08:17)


Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda avas täna Tallinnas Eesti Näitustel toimuval toidumessil piimabaari „Piim – päeva pärl!“, kus messikülastajatele pakutakse degusteerimiseks erinevaid piimatooteid. Toidumessi külastajatel on kolme päeva jooksul võimalus anda hinnang erinevatele piimatoodetele ja selgitada pimetestil välja kõige paremad tooted erinevates tootegruppides. Täna on päevateema Edam tüüpi juust, homme kodujuust ja keefir ning messi viimasel päeval kohupiim ja maitsestamata jogurt.

Huvilistele jagatakse ka värskelt valminud retseptikogumikku „Maitsvad koolitoidud piimast“. Põllumajandus-Kaubanduskoja kauaaegne koostööpartner Piimandusmuuseum on igal messipäeval valmistamas ja pakkumas ka sõira, võid ja karaskit.

„Kuigi piim on olnud eestlaste toidulaual alati aukohal, on piimatoodete tarbimine ühe elaniku kohta viimase kümne aastaga kahjuks vähenenud. Piim on siiski tervisliku, mitmekesise ja tasakaalustatud toiduvaliku üks osa ja inimestele sobivaks toiduks kogu eluea jooksul,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda alustas tänavu kolmeaastase, eelkõige lastele ja noortele suunatud piimaprogrammi elluviimisega, mille eesmärk on suurendada taas piimatoodete tarbimist. Programmi raames on avatud ka 28.-30. oktoobrini toimuval Tallinna Toidumessil piimastend. Piimaprogrammi läbiviimist rahastavad Euroopa Komisjon, Maaeluministeerium ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja 28.10.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.