Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu külje alla luuakse Raadi looduskaitseala (2015-10-22 13:09:57)


Valitsus kiitis tänasel istungil heaks Raadi looduskaitseala moodustamise ja kaitse-eeskirja kehtestamise, et tagada seal kasvavate haruldaste taimeliikide ja nende kasvukohtade kaitse.

I kategooria kaitsealuste liikide pehme koeratubaka ja ahtalehise kareputke säilimiseks on Raadi kasvukohad üliolulised: ahtalehisel kareputkel on see suurim ja elujõulisim populatsioon Eestis.

II kategooria kaitsealustest taimedest kasvab Raadil niidu-kuremõõk ning III kaitsekategooria taimeliikidest balti sõrmkäpp, kahkjaspunane sõrmkäpp, laialehine neiuvaip, soo-neiuvaip, siberi võhumõõk, suur käopõll, rohekas käokeel, värvi-paskhein ja ahtalehine ängelhein. Liikide peamisteks ohuteguriteks on niitude võsastumine, tallamine ning ehitustegevus.

Kaitseala eesmärk on taastada ja säilitada kas sealsed poollooduslikud elupaigatüübid - pärisaruniidud ja soovikuniidud.

Looduskaitseala jääb osaliselt Tartu linna territooriumile ja selle vahetus läheduses asub ka Eesti Rahva Muuseum. Kaitse-eeskirjaga jäetakse võimalus ala paremaks tutvustamiseks paigaldada infotahvlid ja tähised ning rajada matkarada või laudtee.

Inimestel on lubatud viibida ja korjata metsasaadusi kogu kaitsealal. Majandustegevus, loodusvarade kasutamine ja uute ehitiste püstitamine on kaitsealal keelatud.

Kaitseala kogupindala on 86 ha ja see asub Tartu vallas Tila külas ja Luunja vallas Rõõmu külas ning Tartu linnas. Kaitseala moodustamist alustati 2009. aastal.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi 22.10.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.