Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumeeste Keskliit tähistab veerandsajandat tegevusaastat (2015-10-21 16:25:08)

Reedel, 23. oktoobril algusega kell 14.30 tähistab Eesti Põllumeeste Keskliit oma 25. tegevusaastat konverentsiga Tallinna Lauluväljaku sammassaalis. Konverentsile on kutsutud liidu asutajad, tegevliikmed ja koostööpartnerid.

"Konverentsiga tahame pöörata ühiskonna tähelepanu veelkord praegusele olukorrale Eesti põllumajanduses, aga samuti meenutame seda 25 aastat, mil liit on põllumeeste hüvanguks tegutsenud," ütles Eesti Põllumeeste Keskliidu president Juhan Särgava konverentsi tutvustades. Lisaks temale esinevad ettekannetega maaeluminister Urmas Kruuse, kes räägib Eesti põllumajanduse väljakutsetest praegu ja tulevikus, keskkonnaminister Marko Pomerants tõdeb, et põllumajandus ja looduskeskkond on oma tegemistes tihedalt põimunud, seda ütleb ka tema ettekande pealkiri "Suve sitt om talve tagavara!". Riigikogu maaelukomisjoni esimees Ivari Padar räägib põllumajandusest Riigikogus. Kommunikatsioonispetsialist Raul Rebase ettekanne käsitleb avaliku arvamuse kujunemist ja selle taustal poliitiliste otsuste tegemist.

"Igapäeva tegemistes kaitseme põllumeeste huve ja seisukohti ning soovime neid selgitada eelkõige riigieelarve ja turukorralduse küsimustes. Need on valdkonnad, kus riik peaks väga hoolega jälgima, et ei rikutaks konkurentsireegleid ning Eesti tootjad ei jääks võrreldes teiste riikide kolleegidega oluliselt halvemasse olukorda," tõdes Põllumeeste Keskliidu tegevjuht Vahur Tõnissoo.

Järjest olulisemaks muutub liidu töös ka rahvusvaheline suhtlemine, seda eelkõige Euroopa Liidu suunal. Põllumeeste Keskliit kuulub üleeuroopalisse põllumajandustootjate liitu (COPA). Liidu esin­dajad on nimetatud 12 COPA/COGECA töögruppi ja 7 Euroopa Komisjoni juures asuvasse nõuandvasse komiteesse.

Eesti Põllumeeste Keskliit loodi 1990. aastal. EPK liikmeteks on maakondlikud organisatsioonid ja erinevate põllumajan­dusharude üleriigilised ühendused. EPK esindab tootjaid, kes toodavad üle 70 protsendi Eesti põllumajandus­toodangust.

Allikas: Eesti Põllumeeste Keskliidu 21.10.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.