Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tallinna Keskkonnaamet on tänasest sertifitseeritud keskkonnasõbralik asutus (2015-10-19 13:27:49)


Keskkonnaminister Marko Pomerants annab Tallinna Keskkonnaametile üle Euroopa Liidu keskkonnajuhtimise ja -auditeerimise süsteemi (EMAS) sertifikaadi, mis tunnustab asutuse keskkonnasõbralikkust.

Eestis lisandub varasema kuue EMAS sertifikaadiga tunnustatu hulka veel üks avaliku sektori asutus. "EMAS süsteemiga liitub ettevõtteid küll aeglaselt, kuid tüüpilisele eestlasele kohaselt ei saa me algul vedama ja pärast pidama. Tallinna Keskkonnaametil on nüüdsest meeldiv kohustus mõelda senisest enam säästlikule tarbimisele," ütles keskkonnaminister.

Tallinna Keskkonnaamet saab EMAS-i registreerimistunnistuse, sest on juurutanud Euroopa Liidu keskkonnajuhtimise ja -auditeerimise skeemi EMAS (The European Eco-Management and Audit Scheme). Nad väldivad ja vähendavad oma tegevusest tulenevat võimalikku kahjulikku keskkonnamõju ning kasutavad loodusressursse säästlikult. Samuti edendab Tallinna Keskkonnaamet jäätmete taaskasutust ning kaasavad linna elanikke ja koostööpartnereid oma keskkonnategevusse.

Keskkonnaministeerium koos Keskkonnaagentuuriga annab välja EMAS sertifikaate ettevõtetele/asutustele, kes integreerivad üldisesse juhtimisse keskkonnaaspektid vastavalt EMAS määrusele. Keskkonnajuhtimissüsteemi eesmärk on vähendada asutuse tegevusest tulenevat negatiivset keskkonnamõju ning parandada keskkonnaalast tulemuslikkust. EMAS sertifikaate antakse Eestis välja 2005. aastast.

Eestis tegeleb EMAS sertifikaatide väljastamisega Keskkonnaagentuur. Eestis on hetkel koos Tallinna Keskkonnaametiga kokku seitse EMAS registreeritud asutust: Keskkonnaamet, Põllumajandusamet, Keskkonnaministeerium, OÜ Werrowool, Tallinna Vesi AS ning Eesti Energia Iru Elektrijaam. Euroopas on kokku ligi 3000 EMAS registreeritud asutust, kellest ca 13 protsenti moodustavad avaliku sektori asutused.

EMAS-i nõuetega saab lähemalt tutvuda Keskkonnaministeeriumi veebis(http://www.envir.ee/et/keskkonnajuhtimissusteemid).

Allikas: Keskkonnaministeeriumi 19.10.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.