Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Röövlinnuseire aasta lindudest: herilaseviu arvukus taastumas, hiireviu stabiilne (2015-10-19 11:04:56)


Valminud on kokkuvõte tänavusest röövlinnuseirest, kus teiste röövlindude kõrval vaadati üle ka käesoleva aasta lindude, viude, arvukuse ja pesitsusedukuse tulemused.

Uued andmed herilaseviust lubavad rõõmustada - selle liigi arvukus on vahepealsete aastate mõõnast taastunud. Üllatavalt paljud herilaseviupaarid alustasid tänavusel külmal kevadsuvel pesitsemist, kuid suur osa pesitustest nurjus. Kui tavaliselt kasvab herilaseviul üles kaks poega, siis tänavu oli palju ka ühepojalisi pesakondi. Kokkuvõttes jäi herilaseviu pesitsusedukus siiski pikaajalise keskmise lähedale.

Meie arvukaima röövlinnu, hiireviu, arvukus on viimastel aastakümnetel püsinud stabiilsena ja ka käesolev aasta ei näidanud selles muutust. Pesitsusedukuski oli keskmiselähedane: närilisi polnud tänavu kuigi palju, aga siiski piisavalt, et edukalt pesitsevad paarid suudaks keskmiselt kaks poega ära toita.

Teiste röövlindude osas tõi seirearuanne esile välja-loorkulli jätkuva kahanemise ning kanakulli, händ- ja kodukaku suhteliselt madala arvukuse.

Röövlinnuseire tulemustega saab tutvuda Eesti Ornitoloogiaühingu röövlinnutöörühma kodulehel http://www.eoy.ee/taxonomy/term/14 Lähem info aasta lindudest: http://www.eoy.ee/viu/

Allikas: Eesti Ornitoloogiaühingu 19.10.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.