Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Pakendiauditi tegemisest pääseb ligi 2000 ettevõtjat (2015-10-13 17:19:46)


Keskkonnaministeerium on ette valmistamas pakendiseaduse muutmise eelnõu, millega vabastataks ligi 2000 ettevõtet pakendiauditi tegemisest. Täna arutati teemat Riigikogu keskkonnakomisjonis.

Pakendiauditi tegemise kohustus kehtestati seetõttu, et oluline osa turule toodud pakenditest oli deklareerimata. Nimelt kohustab seadus pakendiettevõtjat turule toodud pakendite üle arvestust pidama ja tagama etteantud mahus nende kogumise ja taaskasutamise ning esitama vastavad andmed pakendiregistrisse.

2014. aasta kohta esitas pakendiregistrisse oma andmed üle 3300 pakendiettevõtja ja kõigil neil oli kohustus teha audiitorkontroll. Andmete kontrollimisel tekkisid probleemid audiitorite leidmise ja kõrgete audiitortasudega, eriti nendel pakendiettevõtjatel, kelle turule lastud pakendi kogus ületas vaid veidi andmete esitamise kohustuse piirmäära.

„Pakendiregistrisse esitatud andmete alusel on selge, et meil on ligikaudu 2000 pakendiettevõtet, kes lasevad turule vähem kui 5 tonni pakendeid aastas ja nende pakendiettevõtjate osatähtsus kogu turule lastud pakendikogusest on vaid kuni 2%. Seega pole edaspidi otstarbekas neil ettevõtetel pakendiauditit teha. Pakendiregistrisse andmeid esitada tuleb muidugi edaspidigi,“ selgitas keskkonnaminister Marko Pomerants.

Teine muudatus puudutab ettevõtjaid, kes lasevad turule rohkem kui 5 tonni pakendeid aastas ja on oma kohustused taaskasutusorganisatsioonile (Eesti Taaskasutusorganisatsioon, Tootjavastutusorganisatsioon OÜ, MTÜ Eesti Pakendiringlus, Eesti Pandipakend jne) üle andnud. Sellised ettevõtted peavad oma pakendiregistrisse esitatavad andmed kontrollima põhjendatud kindlustandva töövõtuna. Sarnaselt kehtiva pakendiseaduse tekstile tuleb sõltumatu vandeaudiitori töövõtu aruanne esitada taaskasutusorganisatsioonile.

Põhjendatud kindlustandev töövõtt on audiitortegevuses oma iseloomult põhjalikum ja mahukam kontroll, kui senini kehtinud piiratud kindlustandev töövõtt. Seega tagab muudatus suurema kindluse esitatavate andmete õigsuses ja vähendab riske.

Pakendiregistrile käesolevaks ajaks esitatud andmete alusel jõudis eelmisel aastal Eestis turule 148 400 tonni pakendeid, neist tekkinud jäätmetest koguti ja taaskasutati 68%. Kohustuslik on taaskasutada vähemalt 60% pakendijäätmetest.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi 13.10.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.