Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Karula rahvuspargis toimuvad talgud must-toonekure abistamiseks (2015-10-08 13:08:57)


Eesoleval nädalavahetusel toimuvad Karula rahvuspargis talgud must-toonekure toitumisolude parandamiseks. Selle käigus puhastatakse must-toonekure elupaikades tema toitumisveekogude kaldaid võsast, et tagada linnule parem ligipääs. Talgud juhatab reede õhtul siss must-toonekure asjatundja Urmas Sellis, kes räägib selle vanade metsade tunnusliigi elust ja käekäigust Eestis ning abistamise vajadusest. Talgud lõppevad pühapäeval matkaga rahvuspargi keskuses Ähijärvel. Talgutel osaleb viiskümmend vabatahtlikku nii Eestist kui ka välismaalt.

Must-toonekure talguid korraldavad Urmas Abeli eestvedamisel Eesti Ornitoloogiaühing (EOÜ) ja Kotkaklubi. Selleks on annetusi kogutud EOÜ ja Tartu loodusmaja ühise heategevusliku mälumängusarjaga, Tallinna loomaaia fotonäitusega jm. Talgujuhtide ja tööriistadega toetab Eestimaa Looduse Fond; majutuse, ruumide ja muu kohapealse abiga Riigimetsa Majandamise Keskus, kes hooldab edaspidi ka talgutel puhastatud alasid; toitlustust korraldab Kaitseliidu Valga maleva Naiskodukaitse. Must-toonekure heaks on endiselt oodatud annetused selleks avatud kontodele. Annetuste tegemise kohta vaata lähemalt EOÜ kodulehelt www.eoy.ee/musttoonekurg.

Must-toonekurg on üks Eesti looduse sümboleid. Erinevalt oma suguvennast valge-toonekurest elab ta inimasustusest kaugel vanades metsades ja on häirimise suhtes üks tundlikumaid linnuliike. Must-toonekure arvukus on Eestis vähenenud ja praegu pesitseb neid juba vähem kui sada paari. Selle üheks põhjuseks arvatakse olevat toitumisolude halvenemine. Seepärast on ta arvatud ka kaitstavate loomaliikide esimesse ehk kõige rangemasse kategooriasse.

Allikas: Eesti Ornitoloogiaühingu 08.10.2015 pressitease

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.