Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Väliseksperdid tunnustasid VTA tegevust seakatku tõrjumisel (2015-10-03 01:05:29)


29. septembrist 1. oktoobrini Eestis missioonil viibinud Maailma Loomatervishoiu Organisatsiooni (OIE) ja ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) Baltimaade ja Ida-Euroopa regiooni veterinaarekspertide töögrupp tunnustas Veterinaar- ja Toiduameti tegevust seakatku leviku peatamisel. Eksperdid hindasid VTA igakuist seakasvatuste kontrolli riskipiirkondades, ranget järelevalvet kehtivate bioohutusnõuete täitmise üle ning koostööd teadlastega väga heaks praktikaks.

"Missioonil osalenud eksperdid leidsid, et peamine seakatku kiire leviku ja koduseafarmide nakatumise põhjus on haiguse väga kõrge kontsentratsioon metssigade populatsioonis. Haiguse jõudmisel kodusigadeni ei tohiks alahinnata inimese rolli viiruse levitamisel. Seepärast rõhutati bioohutusmeetmete rakendamise olulisust," ütles Veterinaar- ja Toiduameti loomatervishoiu, loomakaitse ja söötade osakonna juhataja Maarja Kristian. "Taudi tõrjumiseks metsas tuleb võimalikult paljud metsseakorjused matta, kuna need jäävad väga pikaks ajaks haiguse leviku allikateks. Eksperdid leidsid, et metssigade populatsiooni tuleb vähendada, populatsiooni arvukana hoidmine lisasöötmise abil lõpetada ning senisest enam peaksid bioohutusnõuete täitmisele tähelepanu pöörama ka jahimehed."

Eestis külastasid eksperdid missiooni käigus seakasvatusega tegelevaid ettevõtteid ja majapidamisi (farmi territooriumile sisenemata), maakondlikke veterinaarkeskusi ning taudistunud jahipiirkondades asuvaid metssigade söötmiskohti Võru ja Järva maakonnas.

Missioonil osalesid sigade Aafrika katku eksperdid Saksamaalt, Itaaliast ja Venemaalt ning Euroopa Komisjoni, OIE ja FAO esindajad. Missiooni tulemusel koostatakse kirjalik raport, mis esitatakse OIE/FAO Piiriüleste loomataudide tõrjumise globaalse raamistiku (GF-TAD) sigade Aafrika katku ekspertide alalisele töögrupile ning kohalikule veterinaarteenistusele. Ekspertmissioonid viiakse läbi kõigis seitsmes riigis, kus sigade Aafrika katk levib - lisaks Eestile Lätis, Leedus, Poolas, Valgevenes, Venemaal ja Ukrainas.

Allikas: Veterinaar- ja Toiduameti pressiteade
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.