Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Nutikad linnad Tartu ja Tampere vahetavad kogemusi (2015-10-02 06:47:07)


1.-3. oktoobrini külastab Tartu linna delegatsioon eesotsas linnapea Urmas Klaasiga sõpruslinna Tamperet. Kohtutakse Tampere linna juhtidega ja Tartu delegatsioon osaleb ka Tamperes 25. korda toimuvatel Eesti päevadel. Reedel toimuval ühisseminaril arutatakse nutikate linnadega seonduvaid teemasid.


"Tartul on innovatsiooni valdkonnast tuua mitmeid häid näiteid, mida ka seminaril tutvustame. Huviga kuulame ka Tampere kogemusi ja püüame leida uusi koostöövõimalusi," ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Tartu tutvustab ühisseminaril Smart City Lab`i tegevust, ainulaadset mobiiltelefonil põhinevat "käed-vaba" piletisüsteemi, uudseid kaardilahendusi ning mobiilpositsioneerimise kasutusvõimalusi.

Tartu delegatsiooni koosseisus on lisaks linnajuhtidele ka Tartu Smart City Lab`i, Tsolutions & Jiffi at T group ASi, Regio/ReachU ja Positium LBSi esindajad.

Tampere ja Tartu linnade sõprussuhted pärinevad 1990. aastast, mil toimus ametlike delegatsioonide esimene kohtumine. 1992. aastal sõlmitud Tartu ja Tampere vahelist sõpruslinnade lepingut uuendatakse iga kahe aasta tagant koostööprotokollide kaudu. Sel kevadel kaheks järgnevaks aastaks allkirjastatud protokollis on peateemaks koost öö innovaatiliste lahenduste arendamisel ja loomemajanduse valdkonnas.

Allikas: Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.