Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti toidu kuu raames näidatakse sügisandide hoidistamise võimalusi (2015-09-25 15:23:29)


Eesti toidu kuu programmi sündmused keskenduvad sel nädalavahetusel talveks valmistumisele. Laupäeval toimuvad hoidiste messid Olustveres ja Mäetagusel, Ubinapäev Viimsis, Eesti toidu pidu Tartus ning Silmufestival Narva-Jõesuus.

"Sel nädalavahetusel aset leidvad toidusündmused annavad kinnitust, et eestlaste huvi hoidiste valmistamise ning mahlateo vastu on endiselt väga suur. Sageli on ühine moosi- või mahlategu lausa ühine peretraditsioon," ütles Eesti toidu kuu projektijuht Kadi Raudsepp. "Koduste hoidiste ja mahlade tegemise poolest erineb meie köök paljuski läänepoolsetest riikidest, kus see kultuur on hakanud kahjuks juba kaduma."

Raudsepp lisas, et nii Olustvere kui ka Mäetagusel moosilaadad toovadki välja Eesti koduköökide parimad palad ja on heaks katseks, kas kodus tehtud hoidisel võiks olla tarbijate seas ka laiemalt läbilööki.

Laupäeval, 26. septembril toimuvad Eesti toidu kuu sündmused:

- Olustvere hoidiste mess ja kohaliku toidu laat

Laadal pakuvad oma kaupa kohalikud väiketootjad. Vt ka www.facebook.com/events/752617634849420

- Mäetaguse moos Mäetaguse rahvamajas

Hoidiste konkursil on kolm kategooriat - hinnatakse soolaseid ja magusaid hoidiseid ning moose. Antakse välja ka eripreemiad: kõige traditsioonilisema, kodusema, kõige uuenduslikuma, kõige üllatavama hoidise valmistajale. Vt ka www.facebook.com/MaetaguseRahvamaja

- Viimsi ubinapäev

Toimuvad suured mahlapressimise talgud. Kõigi soovijate õunad pressitakse kohapeal mahlaks ning soovijatel on võimalik lasta oma õuntest pressitud mahl kohapeal kuumutada ja pakendada. Vt ka www.rannarahvamuuseum.ee

- Eesti toidu pidu Tartu Lõunakeskuses

Eesti toidu peol pakuvad Taluturu kaudu turustavad talud ja ettevõtted oma parimaid tooteid. Kahe nädala jooksul enne Eesti Toidu Pidu pakuvad Lõunakeskuse toidukohad erimenüüd Eesti toidust. Tutvustatakse ka kaubamärki Ehtne Talutoit. Vt ka www.lounakeskus.com/uudised/sundmused/26-dot-september-kell-12-17-eesti-toidu-pidu

- Narva-Jõesuu Silmufestival

Traditsioonilise silmufestivali ajal on kalurite ja asjaarmastajate jaoks linnakail avatud kalalaat, kust saab osta nii värsket kui erineval viisil valmistatud kalatooteid. Soovijatele pakutakse võimalust minna koos kaluritega jõele ja näha oma silmaga, kuidas käib silmupüük.

Vt ka http://narva-joesuu.kovtp.ee

Toidutootjad kuulutasid septembri Eesti toidu kuuks, et kasvatada kodumaist päritolu toidu populaarsust tarbijate seas. Eesti toidu kuu raames toimub septembris üle Eesti enam kui 30 festivali, laada, näituse, messi ja konverentsi (www.eestitoit.ee) ja kuu juhtmõtteks on "Ma armastan Eesti toitu".

Septembris tutvustatakse Eesti toitu ka Helsingis, Pariisis ja Berliinis ning Tallinnas toimub Põhjamaade toiduprofessionaalide kõrgetasemeline ärifoorum SAUCE 2015. Samuti võtavad kodumaise tooraine oma menüüdes tähelepanu alla mitukümmend Eesti tipprestorani ning söögikohta üle Eesti.

Kahe esimese nädalaga on Eesti toidu kuu programmi kuuluvaid sündmusi külastanud üle 20 000 inimese.

Toidukuu on osa müügiedenduskavast "Eesti toit 2015-2020 ". Varem on Põllumajandusministeerium koos koostööpartneritega korraldanud selle raames Eesti toidu väljaku 2014. aasta laulupeol "Aja puudutus. Puudutuse aeg" ning tänavu suvel toimunud esimese üle-eestilise avatud talude päeva.

Eesti toidu kuu programmi leiab www.eestitoit.ee

Allikas: Maaeluministeeriumi 25.09.2015 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.